5 міфів про кастрацію

5 міфів про кастрацію

Незважаючи на доступність інформації про користь кастрації для тварин, ця тема все ще овіяна безліччю чуток та міфів. Сьогодні розвіємо найпопулярніші, з якими наші ветеринари стикаються щодня.

Міф №1. Кастрація болюча і може завдати шкоди моєму вихованцю

Кастрація проводиться під загальним наркозом – тварина спить і не відчуває болю. У наркозу умовно 3 компоненти: знерухомлення, знеболювання, сон. Саме таке поєднання забезпечує допустимість виконання хірургічного втручання вашому вихованцю. Це стає можливим при використанні поєднань різних препаратів наркозу та при контролі всіх реакцій організму спеціалістом. 

Тобто кастрація не завдасть шкоди, якщо проведена в умовах клініки, з використанням певної апаратури та необхідним складом хірургічної бригади. Протягом операції та після неї тварина перебуває під пильним контролем анестезіолога, який відстежує всі життєві показники та за необхідності вводить знеболювальні препарати. Додому тварина поїде лише після повного пробудження за умови гарного самопочуття. Протягом кількох днів після операції тварина може відчувати певний дискомфорт, який більшою мірою пов’язаний із необхідністю носіння попони чи коміра.

Міф №2. Після кастрації тварина буде менш «мужньою»

Це дуже поширений міф, що народився з проекції на тварину людських психологічних установок. Правда: насправді у Вашого вихованця буде просто на одну фізіологічну потребу менше. Характер тварини формується швидше навколишнім середовищем та генетикою, тому кастрація не змінить «особистість» Вашого вихованця. А ось прагнення до бродяжництва, пошуку пари, мічення території зникне, бо подібна поведінка контролюється саме статевими гормонами.

Міф №3. Кастровані тварини гладшають

Правда: метаболізм кастрованих тварин дійсно відрізняється від обміну речовин у тварин, які витрачають чимало калорій на забезпечення статевої функції. Доросла домашня тварина, безумовно, не повинна споживати стільки ж поживних кормів, як організм, що росте, у якого є витрати енергії на статеву поведінку. Таким чином, якщо годувати лише відповідною кількістю їжі та давати адекватне фізичне навантаження, тварина буде у чудовій формі.

Міф №4. Мій собака (кішка) занадто стара для кастрації

Правда: в більшості випадків планова кастрація безпечна для тварин різного віку. Собаки та кішки старше 7 років повинні пройти обов’язкове передопераційне обстеження: ЕхоКГ для перевірки роботи серця, та аналізи крові, щоб перевірити функцію печінки та нирок до введення анестезії. Навіть у старшому віці кастрація знижує ризик розвитку онкологічних захворювань. Головне – безпечна саме планова процедура, і основні ризики полягають не в самому віці пацієнта, а в тому, що після 7 років кастрація проводиться найчастіше екстрено через патологію репродуктивних органів.

Міф 5. Кастрація – це дорого та зайві витрати

Правда: кастрація або стерилізація вихованця обходиться набагато дешевше, ніж утримування несподіваного потомства, екстрена операція з видалення запаленої матки або лікування раку.

Кастрація тварин у Львові

Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться таке хірургічне втручання, як кастрація тварин. Операція проводиться досвідченим ветеринаром-хірургом з практичним досвідом роботи понад 15 років. Будемо раді стати корисними для Вас!