Кіт чи кішка відмовляється від їжа? Це може статися з безлічі причин. У яких випадках відмова від їжі носить тимчасовий характер і вважається безпечною? А в яких вказує на серйозну патологію, яка потребує екстреного звернення до ветеринарної клініки? Пропонуємо Вам сьогодні розібратися у цих важливих питаннях.
Причина №1. Зміна корму
Досить часто вихованець відмовляється від їжі після зміни раціону. Особливо якщо переходять із сирого м’яса чи корму економ-класу на преміум, супер-преміум-клас чи холістики. Пов’язано це з тим, що преміальні та лікувальні лінійки кормів не містять підсилювачів смаку. Тому привернути до них увагу вихованця завжди складніше.
Що робити? Щоб перевести кішку зі старого корму на новий, вводьте незнайомі продукти поступово (змішуйте новий корм зі звичним для улюбленця кормом).
Причина 2. Не чиста миска
Кішки дуже охайні вихованці, які дуже чутливі до сторонніх запахів. Саме тому вони можуть не підходити до мисок, від яких неприємно пахне.
Що робити? Слідкуйте за чистотою посуду – мийте з дезінфікуючими засобами та обдавайте його окропом.
Причина 3. Вибагливість у їжі, переїдання
Якщо балувати кішку різними видами корму і постійно змінювати смаки, тварина почне чекати на нові ласощі постійно, а від звичного корму відмовлятися. У цей момент багато власників починають експериментувати з раціоном ще частіше, чому кішка стає ще примхливішою. Надмірний розмір порції, розрахований не за вагою тварини – ще одна причина того, що кішка може відмовлятися від їжі.
Що робити? Визначтеся з одним типом відповідного кішці за віком та потребами корму і давайте його на постійній основі.
Причина 4. Інтоксикація
Тварина може припинити їсти після вакцинації або обробки проти паразитів. Це означає, що препарат виявився занадто токсичним або доза не підійшла тварині за вагою. Також кішка може отруїтися, скуштувавши їжу з людського столу. Особливо небезпечний шоколад, виноград, а також солоні та гострі продукти.
У цьому випадку додатково можуть бути такі симптоми:
- блювання;
- порушення випорожнень;
- відсутність сечовипускання;
- жовтяничністю шкірних покривів;
- задишка, прискорений серцевий ритм.
Що робити? Отримати консультацію ветеринара. Це дуже важливо!
Причина 5. Реакція на стрес
Кішки чутливі до будь-яких змін у звичному порядку дня. Тому кожну зміну зустрінуть стрес і пригнічена поведінка. Кішка, яка відчуває стрес, може ховатися в темному кутку кімнати, не йти на руки, поводитися неспокійно і відмовляти їсти звичний корм і ласощі.
Що робити? Облаштуйте для кішки окрему кімнату та місце для укриття. Наприклад, коробку чи кут за диваном. Проводьте з вихованцем більше часу, розмовляйте лагідним голосом і намагайтеся відволікти іграшками.
Причина 6. Статеве полювання
Кішки досягають статевої зрілості 6-10 місяців, залежно від породи. У цей період тварина стикається із сплеском гормонів, і вся його увага зосереджується на пошуку партнера для розмноження. Бажання вгамувати спрагу і голод йде на другий план, і кішка не їсть до 5 діб.
Що робити? Якщо кішка не призначена для розведення, її потрібно стерилізувати, поки вона не стала статевозрілою особиною. Самок рекомендують стерилізувати до 6 місяців. Самців – до 1 года. Якщо ви володієте племінним вихованцем з правом на розведення, вихованця потрібно готувати до статевого полювання наперед: годувати висококалорійними кормами та збагачувати раціон вітамінами та мінералами.
Використовувати гормональні препарати для придушення статевої активності не рекомендовано. Це може призвести до збою в роботі щитовидної залози, а також до розвитку ранньої онкології.
Причина 7. Проблеми із зубами
Відмова від їжі може бути в період зміни зубів кошенят з молочних на постійні або через хвороби ротової порожнини вихованця.
Що робити? Слідкуйте за станом зубів та ясен кішки в домашніх умовах, а також не забувайте про профілактичні візити до стоматологічної клініки.
Причина 8. Проблеми зі здоров’ям
Часткова/повна відмова від їжі може бути викликана низкою захворювань:
- захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, коліт, гастроентерит, панкреатит та ін);
- захворювання нирок (дисфункція нирок);
- вірусні інфекції (панлейкопенія, кальцівероз, ринотрахеїт);
- цукровий діабет;
- захворювання репродуктивної системи (запалення матки – піометра);
- гельмінтоз;
- харчова алергія.
Крім того, тварина може перестати їсти через тяжку реабілітацію після хвороби або пологів.
Що робити? Покажіть кішку ветеринарному лікарю. Фахівець призначить відповідні аналізи та складе схему лікування з урахуванням поставленого діагнозу.
Причина №9. Потрапляння стороннього предмета
Відмова від їжі та води може бути пов’язана з порушенням прохідності шлунка або кишечника в результаті затору стороннім предметом. Наприклад, грудкою вовни, фрагментом іграшки, дрібною кісткою, нитками або новорічними прикрасами.
Попадання стороннього предмета в просвіт шлунка або кишечника супроводжується блювотними позивами під час спроби поїсти або вгамувати спрагу, хворобливістю живота, відсутністю дефекації та плутаним диханням.
Що робити? Використовуйте пасту для виведення вовни та організуйте середовище таким чином, щоб тварина не мала до небезпечних предметів доступу. Наприклад, не дозволяйте кішці грати з іграшками, які не призначені для тварин. Їх легко розгризти та проковтнути дрібні деталі. Якщо підозра на сторонній предмет все ж є, запишіться на прийом до ветеринара.
Причина 10. Неправильно організоване місце годування
Ставлячи миску з кормом поруч із котячим лотком, шумно працює побутовою технікою або лежанкою, ви суперечите тваринним інстинктам. У дикій природі тварини приймають їжу в безпечному місці, далеко від сторонніх шумів і різких запахів.
Що робити? Обладнайте зону годівлі в кутку кімнати, підстелив під миску килимок протиковзкий.
Консультація ветеринара у Львові
Ветеринарна клініка Авіцена Вет (Львів) – місце, куди Ви можете звернутися з будь-якими проблемами чи питаннями щодо здоров’я Вашого вихованця. Наші ветеринари проконсультують Вас та допоможуть розібратися у всіх питаннях. За необхідності буде призначено діагностику та підібрано індивідуальне лікування.