Собаки по-різному реагують на ті самі подразники. Хтось їсть курку із задоволенням, а хтось починає від неї свербіти. Коли така реакція стає надто сильною, це називається алергією. Це коли організм собаки сприймає прості речі на зразок пилку як небезпечні та шкідливі. Далі зупинимося докладніше на симптомах, діагностиці та лікуванні алергії у собак.
Основні види алергії у собак
- харчова алергія;
- алергія на слину бліх;
- алергія на речовини довкілля.
Ознаки алергії у собак
- висипання на шкірі;
- свербіж;
- виділення з вух/очей/носа;
- почервоніння;
- набряклість;
- неприємний запах від вовни та шкіри.
Ознаки алергії найчастіше перебувають у пахвових областях, на морді та вухах, лапах та животі. За будь-яких ознак алергії потрібна консультація ветеринара (Львів), у жодному разі не займайтеся самолікуванням. Встановити справжню причину алергії без фахівця не вдасться.
Харчова алергія у собак
Один з найрідкісніших видів алергії. Виникає поступово. Тому якщо у собаки з’явилася алергія одночасно з новим раціоном, справа швидше за все не в їжі. Щоб харчова алергія проявила себе, потрібен час. Зазвичай алергія виникає якийсь окремий вид білка. Найчастіше на курку і яловичину, рідше – на індичку, теляти, качку та кролика. Саме тому вони часто входять до складу гіпоалергенних кормів.
Лікування харчової алергії у собак починається зі зміни раціону. Насамперед необхідно встановити, який вид білка в собаки алергія. Тому з раціону прибирають колишнє джерело білка та замінюють на нове. Наприклад, перестали годувати яловичиною та перейшли на качку. Це стосується як натурального харчування, так і готових кормів. У важких випадках харчової алергії собаку повністю переводять на гіпоалергенний корм.
Алергія на бліх у собак
У слині бліх міститься чужорідний білок. Саме на нього і виникає алергія, яку часто називають алергією на бліх собак. Коли блоха кусає собаку, разом із слиною до крові потрапляє й токсичний білок. Тому симптоми можуть зберігатися навіть після того, як ви вивели бліх у собаки. Найчастіше алергії на бліх проявляється влітку та восени. Ця сезонність пов’язана з тим, що в цей час блохи активніше харчуються перед зимовою сплячкою.
Щоб вилікувати алергію на блошину слину, потрібно усунути саму причину – бліх. Використовуються нашийники, спеціальні шампуні, краплі на загривку, таблетки. Ветеринар може додатково призначити якісь препарати. Крім того, важливо почистити і спальне місце вихованця.
Алергія на речовини зовнішнього середовища
Реакція на зовнішні подразники – пилок, пил, цвіль, навіть траву – називається атопічним дерматитом. Після блошиної алергії це найпоширеніший тип. Зазвичай проявляється у віці від 10 місяців до 3-х років.
Атопічний дерматит не можна вилікувати, можна тільки зробити життя собаки досить комфортним. Іноді допомагає профілактика чи переїзд. Наприклад, якщо у собаки алергія на пил, зменшити симптоми може часте прибирання, заміна килимів на паркет або переїзд у сільську місцевість.
Діагностика алергії у собак
Щоб виявити у собаки алергію, є великий набір методів та досліджень. Зробити це лише одним способом не вийде, і завжди потрібне комплексне дослідження. Це з тим, що з різних видів алергії може бути одні й самі симптоми. Тому завдання ветеринара – послідовно виключити кожен із можливих варіантів.
Все починається зі збору анамнезу. Лікар запитує про те, як утримується собака, де живе і спить, яка є вдома і поряд із будинком рослинність, що собака їсть щодня. Ви повинні знати відповіді на ці запитання, якщо ведете до лікаря чужого собаку.
Лікування алергії у собак
- Харчова алергія собак. З раціону слід виключити препарат, який з’являється алергія.
- Алергія на корм собак. Необхідно змінити сам корм, наприклад, перейти на іншу марку. Можна залишити ту саму марку корму, але замінити основу. Наприклад, перейти з качки на кролика.
- Алергія на слину бліх. Регулярно використовувати препарати від бліх: нашийники, шампуні та ін.
- Алергія на зовнішні подразники. Виключити контакти з предметами, які спричиняють алергію. Прибрати килими з дому, одягати на собачі лапи черевики, щоб унеможливити контакт з пилком і травою.
Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, в якій Ви можете отримати грамотну консультацію фахівця щодо різних дерматологічних проблем. Будемо раді допомогти вам!