Навіть з огляду на те, що в природі тварини чудово пристосувалися і легко переносять і спеку і холод, домашні вихованці сильно страждають від перепадів температур. Особливо, в умовах міської квартири: вони не можуть знайти тінь зі протягом, вирити собі холодну нірку і сховатися від спеки, що задушує.
Кішки
Кішки дуже страждають від спеки, особливо важко переносять спеку кішки з довжиною та пухнастою шерстю, а також вихованці, що мають укорочену мордочку. Необхідно забезпечити вільний доступ кішки до свіжої води не тільки в улюбленій мисці, але і в кожній кімнаті, щоб у вихованця було більше можливостей у будь-який момент вгамувати спрагу. У спеку вода швидко псується, тому міняти її рекомендується мінімум 1 раз на день, можна використовувати спеціальні питні фонтанчики.
Як врятувати вихованця від спеки?
Можна протирати кота спеціальним охолоджуючим рушникам, особливо лапки та вушка, або використовувати рушник як підстилку. Ванну кімнату взагалі краще залишити відкритою. Дуже часто кота можна знайти у самій ванній, у раковині або на холодній плитці.
Кота також можна постригти. Цю процедуру можна провести вдома, щоб уникнути зайвого стресу під час відвідування грумінгу. Вибирайте машини з низьким рівнем шуму та оснащені необхідними насадками. Але в жодному разі не голіть вихованця налисо, так тварині буде лише гірше, а перебування на сонці ускладниться ризиком отримання опіку.
Апетит на спеці знижується, тому не варто переживати, якщо Ваш улюбленець став менше їсти. Найкраще годувати кішку в прохолодний час доби не надто важкою їжею.
Обов’язково звертайте увагу на стан вихованця. Симптоми теплового удару у кішок: млявість, підвищення температури тіла, важке дихання, блювання, пронос тощо. При перших ознаках теплового удару охолодіть улюбленця – протріть вологим холодним рушником живіт, охолодіть місця з великими артеріями і венами (пахви, стегна, шия), і негайно везіть тварину в ветеринарну клініку. Особливо уважно під час спеки слід ставитися до літніх і вагітних кішок, а також кішок, які мають проблеми із серцем або дихальною системою.
Собаки
Собаки також не завжди легко переносять спеку, хоча тут багато залежить від породи вихованця. У спекотні дні вигулюйте вихованця рано вранці до настання спеки і пізно ввечері, якщо Вам не уникнути денних прогулів, рекомендується скоротити час перебування на вулиці до 15 хвилин, захопіть з собою воду, щоб вихованець міг у будь-який момент вгамувати спрагу.
Як врятувати вихованця від спеки?
Як і кішкам, собакам потрібна свіжа прохолодна вода у вільному доступі по всій квартирі. Існують спеціальні питні фонтанчики для собак. Допустимо щодня охолоджувати вихованця, використовуючи воду, можна намочити голову вихованця та лапи (стежте, щоб вода не потрапила у вуха). Щоденного купання в умовах міської квартири слід уникати – від цього вихованець легко може захворіти. А ще застуду може підхопити собака, що лежить на протягу, під кондиціонером чи вентилятором. На відміну від кішок, собакам не можна лежати на холодній кахлі, щоб не заробити цистит, в цьому випадку використовуйте рушники, що охолоджують, в якості підстилки.
Як врятувати вихованця від спеки?
Голити налисо собаку категорично не можна! Породи собак з оголеними ділянками тіла вимагають особливого захисту від небезпечного сонячного проміння, для цього рекомендується використовувати спеціальні комбінезони.
Звертайте увагу на стан собаки, оскільки тепловий удар собаки переносять навіть важче, ніж інші тварини, а симптоми можна легко сплутати з іншими захворюваннями та вчасно не вжити заходів. У разі теплового удару негайно охолодіть собаку – загалом, методи такі ж, як і з кішками, ті ж вологі рушники, але у випадку собак вкрай важливо не переохолодити тварину.
Апетит у собак помітно знижується на спеці, і краще перевести вихованця на новий режим годування, в більш прохолодний час.
Гризуни
Дрібні гризуни ховаються у прохолодних будиночках від спеки. Подбайте про те, щоб клітина вихованця не знаходилася на сонці. Забезпечте доступ свіжого повітря, але слід уникати протягів. Звертайте увагу на кількість та свіжість води, що знаходиться у напувалці вихованця, рекомендується міняти воду щодня. Якщо в клітці розміщуються кілька вихованців, можна використовувати напувалку більшого об’єму.
Як врятувати вихованця від спеки?
Якщо тварина отримала тепловий удар, то потрібно негайно вихованця та місце його проживання, клітину охолоджувати, використовуючи пляшки з холодною водою, загорнуті в рушники.
У жарку пору року в раціоні гризунів має бути більше овочів та фруктів із високим вмістом вологи.
За жодних обставин не можна залишати домашніх улюбленців у спекотну погоду в задусі. Якщо довелося взяти улюбленця в поїздку, машина з твариною повинна стояти в тіні, а приплив повітря до неї має бути постійним.
Такі прості поради дозволять зберегти здоров’я та хороше самопочуття Вашої тварини.
Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій Ви можете отримати консультацію ветеринара. При необхідності тварині буде надана необхідна ветеринарна допомога. Будемо раді Вам допомогти.