Біль як причина агресії у тварин

Боль, как причина агрессии у животных

Німецький філософ і духовний наставник багатьох поколінь Екхард Толле казав, що там, де є агресія, завжди є біль. Це твердження особливо актуальне стосовно домашніх вихованців. Тварина просто не може сказати людині про свій біль, часто вона привертає до себе увагу агресією та різкими змінами у поведінці. Не варто відразу ж шукати методи покарання, набагато ефективніше відвести коханого друга до лікаря. Ветеринар після огляду може виявити причину занепокоєння та розпочати лікування, якщо воно необхідне.

Біль – одна з головних причин агресії тварини

Боль, как причина агрессии у животных

Хвороба фізичного тіла, за словами ветеринарів, є однією з найяскравіших і найчастіших причин агресії. Хазяї тварин не можуть зрозуміти, чому характер вихованця змінився буквально за один день, звідки взялася злість, відстороненість. У цей момент слід згадати свій стан у момент хвороби, картина відразу ж стає ясною. Потрібно звернутися до лікаря для виключення недуги, що розвивається, травми, яку власник вихованця міг просто не помітити.

Що робить ветеринар під час первинного прийому:

  1. Виключає хвороби тіла: спазми, переломи, забиті місця.
  2. Виключає можливість розвитку запального процесу.
  3. Здійснює забір необхідних аналізів. У їх перелік також за потреби входить УЗД, рентген.

Це дозволяє об’єктивно оцінити фізичний стан здоров’я тварини. За потреби також радять здати аналіз крові на гормони. Стан ендокринної системи впливає характер і поведінкові процеси в організмі вихованця. Важливо знати, що, наприклад, у разі гіпотиреозу, тварина стає буйною, неврівноваженою.

Важливо також знати, що сильні гормональні стрибки можуть бути спровоковані репродуктивною системою, що загострення статевого інстинкту часом змінює поведінку тварини. Причиною також можуть бути пухлиноподібні новоутворення. У цьому випадку кастрація, стерилізація проводяться обов’язково.

Особливості лікування агресивних тварин

Боль, как причина агрессии у животных

Якщо зміни у поведінці, агресивність викликана фізичним болем та дискомфортом, то підбором терапії займається лише лікар. Не варто самостійно шукати джерело проблеми, обмацувати тварину, це може спровокувати ще більший напад агресії.

Коли хвороба виявлена ​​та є діагноз, слід приступати до лікування. Як правило, тварині призначають курс антибіотиків, якщо це інфекція, спазмолітиків, якщо є потреба. Більше ефективності мають внутрішньом’язові ін’єкції, крапельниці. Виконати необхідні маніпуляції в домашніх умовах складно, тому краще приїжджати щодня на процедури або залишити вихованця у стаціонарі, якщо є можливість.

Власники тваринного будинку також мають забезпечити вихованцю необхідні умови. Харчування має бути збалансованим, з додаванням необхідних препаратів, вітамінів, якщо є можливість. Не варто чіпати тварину та акцентувати на ній увагу. Повноцінний відпочинок і правильно підібрана терапія швидко приберуть больовий синдром, і тварина повернеться до свого звичного стану.

Ветеринарна допомога в Авіцена Вет

Ветеринарна клініка Львова Авіцена Вет знаходиться за адресою вул. Драгана, 24а. Центр працює за графіком: пн-пт з 9:00 до 19:00, сб з 10:00 до 15:00, нд – вихідний. Фахівці Авіцена Вет – професіонали з багаторічним досвідом. Вони швидко проведуть необхідну діагностику та виявлять першоджерело проблеми. Після здачі аналізів та огляду лікар зможе поставити діагноз, підібрати лікування.

Важливо пам’ятати, що невмотивована агресія — це не забаганка тварини, не демонстрація «поганого» характеру, а буквально крик про допомогу. Такі сигнали не можна залишати поза увагою, адже здоров’я тварини завжди в руках того, хто взяв його до своєї оселі.