Чому не варто дозволяти тваринам їсти траву?

Чому не варто дозволяти тваринам їсти траву?

Часто домашні тварини виявляють нездоровий інтерес до зелені, чи то трава на вулиці, чи рослина у квартирі. Щоразу виходячи на вулицю собака так і рветься до лужка, що зарос свіжою зеленою травою, а домашній кіт просто не відходить від горщика з квіткою, що стоїть на підвіконні.

Тоді у власників виникає запитання: що це означає? Причин, через які вихованець їсть траву, безліч. Сама по собі зелень не несе ні собакам, ні кішкам ніякої шкоди, навпаки, вона корисна для здоров’я: нормалізує травлення, насичує організм тварини недостатнім мікронутрієнтами. Однак існує безліч ризиків, пов’язаних із вживанням трави, які призводять до зворотного ефекту та самопочуття тварини починає різко погіршуватися.

7 причин, чому не можна давати їсти траву

Не завжди рослини бувають корисними для живого організму. Розглянемо 7 випадків, які стануть поясненням того, чому все-таки варто уникати вживання вуличної трави та домашніх рослин.

Трава застряє у шлунково-кишковому тракті

Потрапляючи в організм, трава, як будь-яка інша їжа, під впливом шлункових ферментів розщеплюється. Однак оскільки тварини не здатні повністю переварити подібну клітковину, зелень, як правило, проходить через їх травну систему в практично незмінному вигляді. І часто трапляється так, що проковтнута рослинність збивається в шлунку або кишечнику утворюючи грудку, яку, у свою чергу, викликають закупорку травної системи.

Трава небезпечна як сторонній предмет

Грубі волокна травмують слизову оболонку шлунка вихованця, що тягне за собою блювоту та інші вкрай неприємні наслідки.

Поїдання трав може говорити про наявність серйозних захворювань. Якщо активне поїдання зелені супроводжується відмовою від основної їжі, втратою ваги, млявістю та іншими тривожними симптомами, це привід показати вихованця ветеринарному лікарю. Іноді за таким нездоровим бажанням ховаються серйозні патологічні стани, такі як гастрит та анемія.

Небезпека для дихальних шляхів

Під час блювання, коли організм позбавляється жорсткої рослинності, травинка може потрапити в дихальні шляхи, застрягти в трахеї, викликати запалення та кашель. Крім того, існує низка рослин, які становлять найбільшу небезпеку для здоров’я кішок та собак, а саме для їх дихальних шляхів. До таких відносяться:

  • алоказія;
  • драцена облямована;
  • бегонія;
  • ароїдні;
  • епіфіллум;
  • пеперомія та інші.

Ці рослини можуть викликати у домашніх тварин обструкцію дихальних шляхів, набряк слизової оболонки ротової порожнини або гортані.

Отруєння отруйними рослинами

Велика кількість квітів і рослин, які ростуть за межами будинку, можуть нести серйозну небезпеку для організму тварини. Прагнення заповнити дефіцити клітковини в організмі або просто спробувати щось нове на смак штовхає тварину на вживання незнайомої зелені, яка може виявитися отруйною.

Яких рослин точно слід уникати на прогулянках:

  • остюг (трава-колосок);
  • кліщовина;
  • віх отруйний;
  • березка польова.

Ця зелень росте повсюдно. Основне завдання власника, яке допоможе убезпечити вихованця від можливих наслідків – постаратися запобігти поїданню зелені, явно отруйної.

Важливо розуміти, що не лише вуличні рослини можуть бути отруйними. Для котів та собак також небезпечні деякі види домашніх квітів. Їх найкраще тримати у місці, до якого вихованець не має доступу, наприклад, на балконі.

Якщо бажання їсти зелень у тварини непереборне, рекомендується придбати пророщену траву в зоомагазині або проростити безпечні рослини (насіння вівса, жито, пшеницю) самостійно. Крім того, зверніть увагу на раціон вихованця, можливо в ньому не вистачає клітковини або інших корисних речовин.

Отруєння хімічними речовинами для обробки трав

Небезпечними для тварин можуть бути і звичайні, на вигляд нешкідливі рослини. Гербіциди, що використовуються для боротьби з бур’яном, а також інші хімічні речовини, які борються з різними шкідниками, небезпечні для людини, не кажучи вже у домашніх тварин, чий організм набагато слабший і сприйнятливіший до отрут такого роду.

Щоб уникнути ризику отруєння, віддавайте перевагу майданчикам, спеціально обладнаним для прогулянок з вихованцями, широкі поля. Парки краще залишити на крайній випадок, якщо ви впевнені у їхній безпеці.

Отруєння важкими металами

Тяжкі метали небезпечні для організму в будь-якому вигляді. Рослини, що ростуть уздовж автомобільних доріг, вбирають у собі всі токсичні речовини з довкілля, зокрема вихлопні гази. Поїдання такої зелені може призвести до сильнішого отруєння організму або інших серйозних наслідків.

Зараження гельмінтами

Гельмінти у тварин – паразитичні черв’яки, що живуть виключно за рахунок свого головного господаря. Перед тим, як потрапити в організм тварини, паразити існують у зовнішньому середовищі. Там статевозрілі самки відкладають яйця, які потрапляють у природу разом із біологічними рідинами. Яйця гельмінтів найчастіше знаходяться на траві, у воді та ґрунті. Саме тому вживаючи вуличну траву ризик заразитися гельмінтами у домашніх тварин зростає у кілька разів.

Якщо ваш вихованець відчуває нездоровий інтерес до вуличної трави або домашніх рослин, це привід показати його ветеринарному лікарю, можливо проблема не у внутрішніх дефіцитах або звичайній цікавості. Авіцена Вет – ветеринарна клініка, у якій Ви зможете отримати допомогу при появі будь яких тревожних симптомів у тварини. Ветеринар (Львів) огляне вихованця, проведе діагностику та на основі отриманих результатів призначать ефективне лікування.