Діагностика захворювань тварин. Коли вона ефективна?

Діагностика захворювань тварин. Коли вона ефективна?

Кожен власник тварини, звертаючись до ветеринара, хоче з’ясувати, на що ж захворів його улюбленець.

На прийомі ветеринар (Львів) насамперед запитуватиме Вас про Вашу тварину. Власнику необхідно надати лікарю повну інформацію:

  • чим годуєте тварину;
  • апетит (підвищений, знижений, відсутній);
  • чи є порушення стулу та сечовиділення;
  • коли і на що хворів;
  • чи проводилася вакцинація та профілактичні обробки від паразитів;

Ось основні питання, які найчастіше насамперед ставить лікар. Далі він вимірює температуру тіла та проводить огляд тварини, аускультацію (серця та легень).

Простого огляду не завжди буває достатньо постановки точного діагнозу. І тоді ветеринарний лікар радить пройти додаткові обстеження.

Загальний клінічний аналіз крові

Діагностика захворювань тваринПроводиться майже завжди. Це найпоширеніший вид досліджень. Цей аналіз необхідний для тварин із лихоманкою, діареєю, втратою апетиту, а також проводиться перед оперативними втручаннями. Дає можливість оцінити кількість формених елементів крові (еритроцитів, лейкоцитів та їх співвідношення, тромбоцитів). Це в свою чергу дозволяє виявити анемії, інфекції, порушення згортання крові, рівень імунної відповіді організму.

Біохімічні дослідження крові тварин

Коли необхідно з’ясувати, як працюють внутрішні органи, при обстеженні пацієнта похилого віку або для підготовки до оперативного втручання, використовують біохімічний аналіз крові. Дослідження сироватки крові дає можливість оцінити активність тих чи інших ферментів в організмі, тим самим даючи можливість виявити не тільки які органи уражені, а й оцінити тяжкість патологічного стану. Крім ферментів під час проведення біохімії крові досліджується кількість субстратів і жирів, і навіть електролітів (мікроелементів, розчинених у плазмі крові) сироватки.

Загальний клінічний аналіз сечі 

Незамінний спосіб діагностики безлічі патологій, пов’язаних, перш за все, із системою сечовиділення. І не тільки. Найважливіший спосіб діагностики причин непрохідності сечовивідних проток, для визначення причин закупорки сечовивідних шляхів та визначення стану органів сечовиділення (нирок). При комплексному проведенні аналізу сечі з’ясовується наявність та тип неорганічних сполук в осаді (кристали сечової кислоти, трипельфосфати, оксалати кальцію та ін.), що дає можливість призначити правильне лікування при сечокам’яній хворобі котів та собак. Також дозволяє виявити запальні та дегенеративні зміни у сечовому міхурі та нирках. Порушення функції печінки, кровотворної системи та ін.

Загальний клінічний аналіз калу

За допомогою цього аналізу можна оцінити:

  • ферментативну активність і здатність перетравлювати здатність шлунка і кишечника;
  • характер та інтенсивність мікробної діяльності (дисбактеріоз);
  • наявність запального процесу;
  • евакуаторну функцію шлунка та кишечника (як працює ШКТ);
  • наявність гельмінтів, найпростіших та їх яєць.

Рентген для тварин у Львові

Насамперед використовується при діагностиці уражень кісткової системи: переломи, остеосаркоми, дисплазії, захворювання суглобів, компресійні захворювання хребта тощо. Дозволяє встановити прохідність кишечника, або, наприклад, дивертикул стравоходу, грижі та інші захворювання шлунково-кишкового тракту. Рентген дає цінні відомості при кардіологічних та респіраторних (набряк легень, плеврит, бронхіт, наявність метастазів) захворюваннях.

Ультразвукове дослідження (УЗД для тварин)

Діагностика захворювань тваринУЗД дає можливість отримати на екрані сканера двовимірне зображення внутрішніх органів та м’яких тканин, оцінити їх контури, форму, розміри, структуру.

Хоча УЗД відносять до додаткових методів обстеження хворої тварини, проте вона є єдиним діагностичним тестом, що дозволяє поставити діагноз. Прикладом насамперед служать гінекологічні, андрологічні захворювання та акушерська практика (діагностика нормальної та патологічної вагітності, затримання посліду, ендометритів, гнійного запалення матки, кіст яєчників, простатиту, гіпертрофії та новоутворень передміхурової залози та ін.). У цих випадках тільки УЗД дозволяє поставити правильний діагноз і часто врятувати життя пацієнта за рахунок оперативного втручання, що своєчасно проведено.

УЗД дає можливість оцінити ступінь ураження того чи іншого органу та характер структурних змін у ньому, за якими досвідчений діагност може виявити захворювання печінки (наприклад, гепатит, цироз чи гепатоз), нирок (нефрити, нефросклероз).

При необхідності діагностики об’ємних патологічних утворень у черевній порожнині, таких як новоутворення, кісти, гематоми, також застосовують УЗД.

Ехокардіографія – це метод ультразвукового дослідження серця, який дозволяє виявити органічні та функціональні зміни у серці.

Різноманітність сучасних діагностичних методів дозволяє ветеринарним лікарям поставити точний діагноз та призначити правильний діагноз. Незважаючи на це, багато власників не бажають витрачати на дослідження додаткові гроші та час. А в результаті одержують менш ефективне лікування, бо лікареві доводиться діяти практично в сліпу

Діагностика захворювань тварин у Львові

Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, яка пропонує повний комплекс послуг із дослідження захворювань усіх видів домашніх тварин у Львові. Правильний та своєчасно поставлений діагноз дозволяє призначити оптимальне лікування, що гарантує швидке та ефективне одужання. У особливо складних ситуаціях дослідження дозволяють оцінювати динаміку перебігу захворювання, вносячи коригування у раніше зроблені призначення.

Діагностичні можливості нашої клініки є одні з найширших в Україні. До нас за професійною допомогою звертаються мешканці не лише Львова та Львівської області, а й інших міст країни. Наші спеціалісти постійно вивчають інноваційні методики, стежать за появою на ринку нового обладнання, беручи собі все це на озброєння. Будемо раді стати корисними для Вас.