Догляд за зубами тварини

Догляд за зубами тварини

Гігієна ротової порожнини у домашньої тварини обов’язкова процедура, так само як догляд за вовною, стрижка пазурів, чищення вух та ін. Важливість цієї процедури полягає в тому, що в ротовій порожнині тварини може утворюватися зубний наліт, з якого у результаті утворюється зубний камінь. Наявність зубного каменю спричиняє захворювання ясен (гінгівіт, гіперплазія ясен, пародонтоз), що згодом призводить до втрати зубів. Крім втрати зубів, наявність зубного каменю провокує проблеми із травленням, через велику кількість патогенної мікрофлори в ротовій порожнині.

Які породи схильні до утворення зубного каменю?

Найбільш схильні до утворення зубного каменю карликові породи собак, такі як йоркширські тер’єри, чихуахуа, той-тер’єри, пуделя, такси та ін.

У кішок це захворювання зустрічається незалежно від породної приналежності, але за статистикою частіше у перських і англійських порід.

Догляд за зубами тварини

Догляд за ротовою порожниною може бути різним:

  • чищення зубів спеціалізованими зубними пастами за допомогою щітки, спеціального напальчника або просто використовуючи шматочок бинта. Ця процедура є більш профілактичною і привчати до неї потрібно з раннього віку. Крім цього можна використовувати спеціальні іграшки та ласощі для чищення зубів;
  • механічне чищення зубів. Великим недоліком цього є те, що при використанні металевих інструментів травмуються самі зуби, емаль і ясна тварини. Також дана процедура проводиться без використання анестезії, що може сильно травмувати психіку тварини;
  • чищення зубів ультразвуком. Ультразвукове чищення зубів є найсучаснішим і найефективнішим способом видалення зубного нальоту та зубного каменю. Для цього використовується спеціальний апарат (ультразвуковий скелер) частота та амплітуда ультразвукових коливань якого дозволяє відокремити зубний камінь з поверхні зуба, не ушкоджуючи при цьому саму емаль. Ця процедура абсолютно нешкідлива і безболісна, тому у спокійних і привчених до ультразвукового чищення тварин вона проводиться без наркозу.

Для зменшення стресу тварину та якості процедури чистка зубів тварині проводиться з використанням анестезії.

Професійний догляд за зубами тварини у Львові

Авіцена Вет – ветклініка у Львові, у якій веде прийом кваліфікований ветеринар-стоматолог із значним практичним досвідом роботи. Ветеринар (Львів) проведе огляд Вашої тварини та призначить необхідні для нього стоматологічні процедури (ліквальні чи профілактичні). Будемо раді Вам допомогти!