Гінгівіт у собак. Причини. Симптоми. Лікування

Гінгівіт у собак. Причини. Симптоми. Лікування

Первинна причина гінгівіту – зубний камінь. Зважаючи на те, що запалення ясен – ознака періодонтиту та загрозливого “гниття зубів”, його не можна ігнорувати.

Симптоми хвороби

При запаленні у вашого собаки будуть почервонілі, болючі та опухлі ясна, які кровоточать, якщо їх потерти. Пізніше краї ясен відходять від зубів, з’являються кишені та тріщини. Їжа, що потрапляє в них, викликає запалення по ходу ясен – при натисканні з них виходить гній. 

Ознаки легкого гінгівіту: кровотеча по краю ясен (коли труть ясна або чистять собаці зуби), поганий запах із рота. При погіршенні стану собака втрачає апетит, важко захоплює корм, іноді відзначається слинотеча.

Діагностика хвороби

Діагноз ставиться за даними основних (клінічних) та додаткових (параклінічних) методів дослідження. Основні методи включають анамнез і огляд ротової порожнини собаки.

Лікування гінгівиту у собак (Львів)

Лікування полягає в обробці зубів та ясен 3%-ним розчином перекису водороду один раз на день. Після чого проводиться пальцевий масаж ясен або марлевим тампоном, здійснюючи при цьому рівномірні циркулярні рухи, натискаючи на зовнішню поверхню ясен. Курс лікування проводиться до одужання. 

Зубний камінь видаляється інструментом. Іноді для цього потрібна допомога ветлікаря. Для лікування інфекції призначаються антимікробні препарати широкої дії.

Авіцена Ветветеринарна клініка у Львові, у якій ведуть прийом досвідчені та кваліфіковані спеціалісти. Ветеринар (Львів) проведе огляд Вашої тварини та підбере необхідну схему лікування.