Кастрація. Чи запобігає вона онкології?

Кастрація. Чи запобігає вона онкології?

Ми хочемо переконатися, що ви розумієте, що ховається за такою плановою медичною процедурою, як кастрація собак (Львів). Ви повинні знати, чому ветеринарні лікарі рекомендують проводити цю операцію вашому вихованцю, які потенційні переваги для вашого кобеля та найбільш поширені ризики після кастрації.

Що таке кастрація тварин?

Кастрація – це хірургічне видалення яєчок (насінників) собаки, що виконується під загальним наркозом. Ця операція має кілька цілей:

  • усунення можливості розмноження;
  • деякі види поведінки, пов’язані зі статевими гормонами, зменшуються після кастрації, такі як мічення, агресія, пагони та небажана сексуальна поведінка;
  • кастрація запобігає раку сім’яників і пов’язана зі зниженням ризику деяких захворювань передміхурової залози.

Під час кастрації ваш собака перебуватиме під наркозом. Місце операції голиться і очищається, і між статевим членом та мошонкою робиться невеликий розріз. Насіннєві протоки та кровоносні судини, що забезпечують яєчка, будуть перев’язані шовним матеріалом, а потім перерізані, щоб можна було видалити насінники. Розріз закривається кількома шарами шва, і в залежності від переваг хірурга можуть використовуватися нашкірний або шкірний (косметичний) шов.

Аналогічно виконується операція, якщо проводиться кастрація кобеля крипторху. У разі неопущення сім’яників у мошонку вони можуть перебувати в черевній порожнині, отже, ветеринарний лікар-хірург проводить порожнинну операцію. Весь процес, включаючи введення загальної анестезії і кастрацію, зазвичай займає приблизно 30-60 хвилин. Під час процедури вводять знеболювальне, а після кастрації при необхідності призначають додаткове знеболювальне, залежно від потреб вашого собаки.

Одночасно з кастрацією собаки можна провести додаткові процедури, наприклад, санацію ротової порожнини ультразвуком, стрижку пазурів або чищення паранальних залоз.

Кастрація собаки. Наркоз

Така операція собаці, як кастрація вимагає використання загальної анестезії, внаслідок чого ваш вихованець буде непритомний і не відчуватиме болю. Хоча анестезія зазвичай проводиться з хорошими результатами, вона пов’язана з ризиком, у тому числі дуже невеликим ризиком смерті. Ці ризики збільшуються для тварин із тяжким захворюванням. Щоб знизити частоту можливих небажаних реакцій, ваш собака отримуватиме додатковий кисень і ретельно контролюватиметься як під час анестезії, так і під час виходу з наркозу. Рішення про виконання цієї процедури ґрунтується на оцінці того, що очікувана користь перевищує анестезіологічний ризик.

Ускладнення після кастрації собаки

Кастрація вважається рутинною операцією, і загальний ризик невеликий. Ускладнення під час операції трапляються рідко і зазвичай пов’язані із застосуванням загальної анестезії. Ускладнення після кастрації можуть включати надмірну кровотечу, синці, інфекцію або відкриття місця розрізу (розбіжність швів). Важливо слідувати післяопераційним інструкціям, які вам дасть ветеринарний лікар, щоб обмежити активність і не дати вашому собаці лизати розріз, щоб знизити ризик цих ускладнень.

Кастрація собак у Львові

Авіцена Вет ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться кастрація собак. Наші ветеринари готові відповісти на всі питання, що хвилюють вас, і провести кастрацію вашого вихованця. Будемо раді стати корисними для Вас.