Консультація по догляду за твариною

Консультація по догляду за твариною

Якщо Ви вирішили завести домашнього улюбленця або вже є його власником, то повинні знати, що правильний догляд за тваринами запорука їхнього здоров’я та довголіття. Докладніше про те, як ходити за кішкою розповімо далі в статті.

Вакцинація тварин у Львові

Перше щеплення тварина отримує у 2-3 місяці. Це перше і обов’язкове відвідування ветеринарного лікаря, який оцінить стан тварини та запровадить вакцину від найпоширеніших вірусних захворювань, що зустрічаються у кішок та собак.

Наступна вакцина ставиться у 6 місяців, а далі один раз на рік. Але в будь-якому випадку, один раз на три місяці потрібно відвідувати ветеринара. Це важливо, оскільки багато хвороб протікають приховано, і господар не може їх виявити.

Якщо ж ви виявили, що тварина поводиться неактивно, лежить у неприродній позі або у неї з’явилися нехарактерні виділення з очей і вух, то візит до ветеринару відкладати не можна. Можливо тварина заражена вірусом чи гельмінтами.

Причому з однаковим успіхом можуть захворіти як вихованці, які гуляють вулицею, так і повністю домашні кішки. Вся річ у тому, що яйця гельмінтів, шкідливі віруси чи бактерії ви можете принести додому із взуттям. Кішці досить лише підійти ближче і понюхати.

Підсумуємо – догляд за тваринами передбачає регулярне відвідування ветеринара та вакцинування згідно з графіком. Усі відомості про прийом медикаментів, тип вакцини та іншу інформацію ветеринар вносить до паспорта кішки.

Правильне харчування домашніх тварин

Консультація по догляду за твариноюДогляд за тваринами – це не тільки ігри та ласки, але ще й правильно підібране та збалансоване харчування. Після того, як Ви вирішили завести вихованця, або вже зробили це важливо визначитися якою їжею харчуватиметься Ваш улбленець.

Пам’ятати потрібно найголовніше правило – тварині не можна їсти з вашого столу. Це скоротить життя тварини і велика ймовірність того, що вихованець хворітиме. Якщо ви хочете годувати тварину натуральною їжею, то слід отримати консультацію ветеринара з цього приводу. 

Пам’ятайте також про те, що в період відновлення після стерилізації або кастрації, а також після пологів тваринам необхідно підбирати особливий раціон та дотримуватись дієти. Докладніше проконсультуйтеся з ветеринаром, він дасть всі необхідні рекомендації щодо харчування.

Якщо ви вирішили годувати тварину спеціальним кормом, то його також потрібно підбирати відповідно до віку та особливостей здоров’я кішки. Так, існують корми для кастрованих і стерилізованих тварин, маленьких та дорослих тварин, які мають проблеми із травленням. Відрізняються вони і за ціною – є преміальні лінійки та демократичніші за ціною.

Гігієна тварин

Обов’язкові процедури для догляду за тваринами це купання, стрижка нігтів, чищення вух і промивання очей. Докладніше про кожну з них.

  • Консультація по догляду за твариноюКупання. Купати тварину рекомендовано не частіше, але й не менше двох разів на місяць. При цьому обов’язково використовуйте спеціальну косметику – шампуні, підібрані, виходячи з типу вовни улюбленця. При необхідності використовуйте бальзами. Але, як правило, це необхідно тільки для дуже пухнастих та довгошерстих порід. Температура води має бути не вище 38 градусів. Якщо сушите тварину феном, то тільки на мінімальній температурі та швидкості, щоб вихованець не злякався і не обпікся.
  • Стрижка кігтів – ще одна обов’язкова процедура догляду тварин. Для цих цілей існують спеціальні ножиці – “кігтерез”, які продаються в будь-якому зоомагазині. Головне – зістригати тільки кінчик кігтя, щоб не зачепити кровоносні судини та нервові закінчення, інакше, зробите вихованцю боляче. І наступного разу він боятиметься і вириватиметься, коли Ви вирішите зробити йому «манікюр». До процедури краще привчати з раннього віку, щоби надалі було простіше.
  • Чищення вух проводиться раз на сім днів. Для цього купіть спеціальний розчин у ветаптеці і проконсультуйтеся з ветеринаром, як протирати вуха правильно. Звертайте увагу на колір сірки – вона повинна бути жовто-коричневого кольору, якщо вона потемніла і має неприємний запах, то це вагомий привід звернутися до ветеринара.
  • Протирати очі слід щотижня в міру утворення закису. Це слід робити ватним тампоном, змоченим у спеціальному лосьйоні. Так само слід позбавлятися темних скоринок на ніздрях тварини.
  • Вичісування – ще один важливий момент догляду за тваринами. Для гладкошерстих порід це слід робити не частіше разу на тиждень, пухнастим улюбленцям з густим підшерстком 2-3 рази на 7 днів.

Догляд за тваринами не завжди приємні і прості маніпуляції, зате ваш вихованець віддячить вам чудовим здоров’ям і красивою доглянутою зовнішністю. А спеціалісти ветеринарної клініки Авіцена Вет у Львові допоможуть Вам у цьому.