Кон’юнктивіт у собак. Симптоми, причини

Кон'юнктивіт у собак. Симптоми, причини

Кон’юнктивіт у собак – це запалення слизової оболонки, що вистилає внутрішню поверхню повік і переходить на очне яблуко. У лікарській термінології її називають кон’юнктивою. У нормі кон’юнктива грає роль захисного бар’єру, перешкоджаючи контакту рогівки із довкіллям. Однак у ряді випадків захисна функція слабшає, і всі хвороботворні мікроорганізми, що знаходяться в кон’юнктивальному мішку в помірній кількості, починають розмножуватися та провокувати запалення.

Причини розвитку кон’юнктивіту собак

 • травми ока, у тому числі мікротравми;
 • попадання в око сторонніх тіл (пил, пісок, волосся, комахи);
 • заворот повік;
 • наслідок різних захворювань (при загальному ослабленні організму, звичайні мікроорганізми здатні спровокувати запалення та розвиток кон’юнктивіту).

Симптоми кон’юнктивіту у собак

Кон'юнктивіт у собак. Симптоми, причиниПри кон’юнктивіті відзначаються:

 • припухання та почервоніння ока;
 • світлобоязнь;
 • тварина судомно стуляє повіки.

Якщо захворювання не зупинено на ранній стадії, то з’являються виділення з внутрішнього кута ока. Спочатку рідкі, потім слизові та гнійно-слизові. Слиз, накопичуючись на складках кон’юнктиви століття та внутрішнього кута ока, стікає на шкіру. Там вона викликає роздратування та провокує випадання вовни навколо очей.

На другій стадії захворювання, гнійні виділення нерідко засихають на віях і склеюють краї повік між собою. Собака посилює ситуацію, розчісуючи око лапою. Нерідко тварина, намагаючись очистити око, треться мордою об підстилку або килим, тим самим завдаючи ще більшої шкоди.

Як правило, кон’юнктивіт у собак, вразивши одне око, швидко поширюється і на друге око внаслідок самозараження.

Кон’юнктивіт у собак. Лікування у ветеринарній кліниці Авіцена Вет (Львів)

Насамперед, необхідно звернутися за кваліфікованою ветеринарною допомогою. Приступати до лікування слід з появою перших симптомів (почервоніння, сльозотеча і розчісування очей лапою). Ветеринар (Львів) підбере для Вашого вихованця лікування, яке обов’язково допоможе та полегшить його стан. Зазвичай ветеринарний лікар призначає протизапальні краплі та мазі, якщо ж виділення набувають гнійного характеру, знадобиться курс лікування антибіотиками та знеболюючими.

Профілактика кон’юнктивіту собак. Пам’ятка власнику

 • Кон'юнктивіт у собак. Симптоми, причиниПравильний догляд. Протирайте очі очищаючим лосьйоном із зоомагазину або спеціальними краплями. Намочіть ватний диск і проведіть їм від зовнішнього куточка ока до внутрішнього (у напрямку від вуха до носа).
 • Безпечне зовнішнє середовище. Захистіть собаку від протягів, бруду та пилу. Розмістіть спальне місце у чистому, теплому та сухому кутку.
 • Дотримання санітарних норм. Проводьте регулярне вологе прибирання в приміщенні, прайте підстилку і ганчір’яні іграшки, мийте лапи після прогулянки, гладьте собаку тільки чистими руками.
 • Збалансоване харчування. Вибирайте повнораційні корми преміум чи супер-преміум якості. Переконайтеся, що у складі корму є вітаміни А, Е. Вони перешкоджають розвитку запалень і підтримують роботу органу зору.
 • Підтримка імунітету. Включайте до раціону вітамінно-мінеральні комплекси, схвалені вашим ветеринаром.
 • Вакцинація та обробка проти паразитів. Дотримуйтесь календаря щеплень та дегельмінтизації. Ревакцинація проти найпоширеніших вірусів собак проводиться щорічно. Дегельмінтизація – кожні 3 місяці.

Дбайте про свого вихованця і насолоджуйтесь приємними моментами разом!