Кульгавість у собак. Особливості лікування

Кульгавість у собак. Особливості лікування

Кульгавість у собак – одна з найбільш часто виникаючих проблем, викликана зміною ходи через порушення функції кроку на одній або декількох кінцівках. Зазвичай це можна відразу виявити, оскільки тварина підтискає хвору лапу, або спирається на неї лише частково, перерозподіляючи вагу на здорові кінцівки. Пояснюється це тим, що тварина намагається уникнути болю при навантаженні на хвору лапу, тому несвідомо підтискає її і не використовує під час ходьби. Кульгавість у собаки може бути як невинним явищем, викликаним незначною травмою, так і симптомом сильних пошкоджень або серйозного захворювання.

Ступені кульгавості

Класифікувати кульгавість у собак можна і за ступенем тяжкості перебігу хвороби, від того, наскільки болісно проявляється кульгавість і які відбуваються патологічні процеси розладу функції кінцівок, виділяють різні ступені кульгавості.

Зазвичай виділяють три ступені: слабкий перший ступінь, середній другий і сильний третій ступінь.

Перший ступінь – це слабка кульгавість, при якій тварина може ненадовго спиратися на хвору лапу і переносити на неї свою вагу або спостерігається аритмія руху хворої лапи. Тварина ніби береже лапу, намагається використати її мінімальну кількість часу, щоб не травмувати далі.

Другий середній ступінь спостерігається при частковій опорі на хвору лапу або винесення її вперед. Використання лапи дається тварині вже важко, і собака намагається підтискати або виносити вперед хвору кінцівку.

Третій найсильніший ступінь кульгавості характеризується невикористанням хворої кінцівки, при ходьбі тварина зовсім не може спиратися на хвору лапу і важко рухає нею. Пересування буде важким, і хворобливі симптоми вимагають негайного надання допомоги вихованцю.

Причини кульгавості у собак

Поширені причини кульгавості у собак:

 • Почему стационар для животных так необходим?травми – удари, укуси, падіння та інші механічні фактори, що призводять до ударів, переломів, розривів м’язів та зв’язок, вивихів суглобів;
 • запальні та дегенеративні захворювання опорно-рухової системи;
 • патології спинного мозку та периферичних нервів, що призводять до спазмів, парезів та паралічів;
 • пухлинні процеси;
 • укорочення кінцівки внаслідок застарілих переломів, патології суглобів;
 • тромбоз великих судин кінцівок;
 • генетичні захворювання – хвороба Легга-Кальве-Пертеса, дисплазія кульшового та колінного суглобів;
 • обмороження, опіки, контакти з хімічно активними речовинами;
 • надмірна вага, надто швидкий набір маси у цуценят великих порід;
 • захворювання внутрішніх органів, що супроводжуються вираженим больовим синдромом;
 • порушення метаболізму – авітамінози, аліментарний гіперпаратиреоз, нестача кальцію в раціоні.

Діагностика

З появою кульгавості слід негайно звернутися до спеціаліста, щоб визначити, що спричинило патологію. Насамперед ветеринар (Львів) попросить вас кілька хвилин погуляти з собакою перед клінікою або походити по кабінету, щоб він міг оцінити характер кульгавості. Іноді потрібно пробігтися з собакою, піднятися чи спуститися сходами.

Потім проводять огляд хворої лапи на наявність ушкоджень, промацування, функціональні тести – згинання та розгинання, скручування, розтягування, стиснення тощо. Це допоможе визначити локалізацію проблеми, стан кісток, суглобів, м’язів та зв’язок.

Потім роблять рентгенівський знімок ураженої області, при необхідності – УЗД, лабораторні дослідження та інше.

Кульгавість у собак. Лікування

Какие породы собак подвержены заболеваниям сердца?Лікування в першу чергу спрямоване на усунення основної патології, що викликала кульгавість, знеболювання та відновлення функції кінцівки. Воно може включати:

 • застосування протизапальних препаратів, протинабрякових засобів, антибіотиків, компресів із знеболюючими та протизапальними препаратами.
 • оперативне втручання;
 • лікування супутніх захворювань внутрішніх органів;
 • фізіопроцедури, масаж, виконання спеціальних вправ для зміцнення опорно-рухового апарату;
 • нормалізація харчування, призначення вітамінно-мінеральних добавок;

Якщо Ви помітили кульгавість у собаки, то обов’язково зверніться до ветеринарної клініки для отримання консультації фахівця, оскільки лише грамотний ветеринар за результатами обстеження та аналізів може сказати, що саме спричинило появу кульгавості. Авіцена Вет – ветклініка у Львові, у якій обов’язково допоможуть Вашому домашньому улюбленцю.