Найчастіші питання про стерилізацію собак

Ветеринар-дерматолог (Львів)

Утримання  тварин у домашніх умовах найчастіше обертається різними складнощами такими як неприємні запахи чи небажане потомство. Для запобігання цим проблемам застосовується стерилізація. Нижче наведено відповіді на питання, які могли виникнути у вас, якщо ви хоч раз замислювалися про те, щоб зробити тварині цю операцію.

Чи потрібно проводити стерилізацію домашніх тварин?

Потрібно. Більше того, у багатьох цивілізованих країнах необхідність проведення цих операцій для кішок та собак закріплена законодавчо. Виняток слід робити лише у випадку, якщо тварини заводяться для подальшого розведення.

Навіщо проводиться стерилізація?

Стерилізація має сприятливий фізичний та психологічний вплив на собак. Після такої процедури домашні улюбленці стають менш агресивними, зберігають грайливість характеру і живуть довше. 

Щодо фізичного здоров’я, то усунення репродуктивної функції сприяє його збереженню. Стерилізовані тварини меншою мірою схильні до таких захворювань, як імунодефіцит, лейкоз у кішок, пухлини молочних залоз, простатит, пухлини простати, аденома періанальних залоз і т.д.

Стерилізовані тварини стають агресивнішими і швидко повнішають?

Після проведення операції кішки та собаки не стають агресивними, навпаки – багато з них набувають м’якшого і грайливого характеру. Міф про швидке ожиріння теж є помилковим – якщо тварину не перегодовувати, то жодних неприємних наслідків не буде.

Оптимальний вік стерилізації собак. Який він?

Рання стерилізація собак згубно може позначитися на здоров’ї Вашої улюблениці. Тому потрібно дотримуватись оптимального віку. Існують три вікові категорії, коли допускається проведення операції:

  • ранній вік – стерилізація сук дозволяється у віці 6 місяців. В цей час в організмі вже виробляються статеві гормони, і собака готова до виконання репродуктивної функції. Однак не варто поспішати, оскільки стерилізація собаки в цьому віці загальмовуватиме ріст і диференціальний розвиток всього організму в цілому, і тварина може залишитися частково недорозвиненою (у фізіологічному сенсі);
  • оптимальний вік для стерилізації суки – це 10-12 місяців. У цьому віці організм повністю сформувався і можна проводити операцію;
  • пізній вік стерилізації собаки – операцію можна проводити навіть у тварини похилого віку. Однак, варто уточнити, чи немає медичних протипоказань до стерилізації. Саме тому у собак старше 5-ти років рекомендується перед операцією пройти ЕКГ та здати аналізи крові та сечі. До кастрації допускають лише здорових тварин.

Стерилізація собак у Львові

Авіцена Вет – сучасна ветклініка у Львові, у якій проводиться стерилізація собак та інших домашніх тварин. Якщо у Вас залишилися питання щодо процедури, звертайтеся. Будемо раді стати корисними для Вас.