Офтальмологія. Травми ока у собак

Травма ока, а саме пошкодження рогівки у собаки – одна з найчастіших причин офтальмологічних захворювань цих тварин. Наші чотирилапі друзі рухливі і допитливі, тому неприємні ситуації трапляються. Отже, що робити, якщо собака травмувала око?

Типи ушкодження очей у собак

Один з найчастіших типів ушкодження ока – це травма, завдана котячим кігтем собаці. Рана від такого кігтя часто дуже серйозна, але на перший погляд так не здається. Це пов’язано з тим, що котячий кіготь містить на собі велику кількість хвороботворних бактерій.

Глибокі травми можуть супроводжуватися розривом кришталика. У таких випадках необхідно проводити видалення пошкодженого кришталика з заміною його на штучний, якщо всередині не розвинулася ендоокулярна інфекція. При розвитку гострого запального процесу спочатку видаляється кришталик, потім око доліковується 2-3 місяці і другим етапом можлива імплантація штучного кришталика.

Якщо травма рогівки не супроводжувалася пошкодженням кришталика, здебільшого вдається відновити зір, провівши мікрохірургічну операцію.

Інший вид рани ока – укус. Найчастіше страждають цуценята, що живуть у будинку з більш дорослим собакою і мають необережність підійти до чужої годівниці, а також під час спільних вигулів тварин. Часто з оком після подібної травми відбувається контузія, при якій ушкоджуються внутрішні оболонки очного яблука, зокрема що призводить до відшарування сітківки. На цьому фоні може статися безліч супутніх патологій, які можуть призвести до втрати ока. Подібні порушення завдають непоправної шкоди зоровому аналізатору. При швидкому та своєчасному зверненні до лікаря всіх цих небажаних наслідків можна уникнути.

Інша травма ока, що часто зустрічається – це випадання очного яблука. Найчастіше зустрічається серед мопсів і пекінесів, тобто у порід, що мають плоску морду і слабкий зв’язковий апарат ока.

Око, що випало з орбіти – це критичне становище, яке потребує максимально швидкого звернення до ветеринарного офтальмолога. Поки Ви не доїхали до ветеринарної клініки, тримайте очі постійно у зволоженому стані. Для цього можна застосовувати фізіологічний розчин або, на крайній випадок, звичайну воду.

Як зрозуміти, що з очима щось не так?

Якщо собака пошкодила око, то вона відчуває сильний дискомфорт і біль, тому Ваша тваринка буде неспокійно поводитися. З основних симптомів можна виділити такі:

  • собака часто моргає;
  • з очей рясно течуть сльози;
  • тварина жмуриться і відвертається від світла;
  • око роздратовано і почервоніло;
  • собака тре око лапою, що може погіршити ситуацію
  • помітно помутніння рогівки в області пошкодження.

Ключ до грамотного вирішення при травмі ока полягає у негайному спеціалізованому офтальмологічному втручанні, спрямованому на відновлення пошкоджених тканин ока та лікуванні внутрішньоочної інфекції.

Що робити, якщо собака травмував око? Ветеринар-офтальмолог (Львів)

Будь-яку травму ока не варто недооцінювати, чи то смітинка, що потрапила в око, чи, здавалося б, маленька травинка, на яку натрапила собака. Сторонній предмет, потрапляючи в око, провокує подразнення слизової оболонки і викликає неприємні відчуття. За відсутності допомоги може розвинутись кон’юнктивіт. Будь-який предмет, що пошкодив око («соринка», дріт, кіготь та ін.) може містити на своїй поверхні безліч мікроорганізмів і бактерій. Тож наслідком такої травми може стати кератит, виразка рогівки та інші патології, що в найгірших випадках може призвести до втрати зору. Оцінити глибину ушкодження та зробити прогноз захворювання може лише ветеринар (Львів), тому при будь-якій травмі ока звертайтеся до спеціаліста.