Стерилізація кішок, собак у Львові

Стерилизация кошек, собак в Харькове

Стерилізація кішок та собак для їх власників – спосіб контролювати розмноження тварин та можливість зберегти їх активність та здоров’я. У Львові стерилізацію домашніх вихованцям проводять досвідчені фахівці.

У чому полягає суть стерилізації?

Стерилізація – це видалення внутрішніх статевих органів, через що змінюється гормональний фон тварини і відсутні органи для подального виникнення вагітності.

У якому віці стерилізувати тварину?

Оптимальний вік для стерилізації кішки або собаки 7-8 місяців. У цьому віці у тварини вже повною мірою сформувалися всі системи та органи. Організм самки вже готовий до зачаття, але вагітність ще не настала. Це ж стосується і самців, вони також досягають статевозрілого віку, але ще не починають мітити територію.

Що ж до тварин великих порід, то статеве дозрівання може наступати на 2-3 місяці пізніше. Ветеринари радять стерилізувати собак у віці 1-1,5 року. Попередньо потрібно проконсультуватися з ветеринаром, він підкаже оптимальні терміни проведення операції.

Як підготувати тварину до процедури?

Домашнього вихованця важливо вакцинувати за графіком та регулярно проводити дегельмінтизацію. Операція проводиться тільки для здорової тварини. Спочатку лікар клініки огляне вихованця, візьме аналізи. Якщо у вихованця є серйозні хвороби серця – це може стати протипоказанням до процедури та використання наркозу.

Підготовка до операції включає:

  • Голодну дієту. Останній прийом їжі тварини за 4 годин до операції.
  • Обмеження у рідині. За 2 години до операції воду необхідно повністю прибрати.

Перед операцією точно не варто експериментувати з кормом, давати вихованцю смаколики – це може викликати алергію, порушення роботи шлунково-кишківникового тракту, чого слід уникати.

Догляд за твариною після операції

Стерилізація кішок, собак у ЛьвовіПроцедура триває до 20-30 хвилин і відразу після цього тварину можна забирати додому. Подбайте про перенеску, теплу ковдру. Удома покладіть вихованця на рівну поверхню, поруч має бути миска з водою. Після виходу з наркозу (це відбувається у клініці) вихованець може повзти у різні боки, бути неспокійним або апатичним – це мине протягом доби.

Ще 2-3 дні годуйте тварину легкою їжею, кішкам надягають попону, щоб вони не чіпали шов. Після стерилізації залишається невеликий косметичний рубець, для його загоєння потрібно 7-10 днів. Засіб для обробки вам порекомендує лікар. Також можна скористатися захисним коміром.

Ускладнення

Після будь-якої операції є ризики. Але! Наразі вони вкрай малі. Це, як правило, побоювання власників, не більше. Операція легко переноситься. Це одна з найпростіших операцій у ветеринарії. Якщо під час наркозу використовуються якісні анестетики, а хірургічне втручання виконується досвідченим хірургом – все минеться добре і швидко. Тому підстав для занепокоєння немає.

Довірте здоров’я своїх вихованців найкращим.