Стерилізація собак. Коли можна?

Стерилізація собак для будь-якого власника – це складний та важливий крок. Для спокою Ваших нервів та правильного прийняття рішення ми розповімо всі тонкощі цієї операції, приведемо важливі аргументи за і проти, а також у якому віці краще це робити.

Що таке стерилізація?

Стерилізація собаки – це операція, яку проводить ветеринарний лікар (Львів). Лікар видаляє яєчники вихованця. Залежно від рекомендацій ветеринара та оцінки стану тварини може знадобитися також видалення маткових труб та матки. Стерилізація робить самку нездатною до репродукції та усуває періоди тічки.

Коли найкраще стерилізувати собаку?

Якщо ви вирішили стерилізувати цуценя, рекомендується провести операцію до статевої зрілості, у віці 6-9 місяців. Цуценята великих і гігантських порід дозрівають пізніше, ніж дрібні собаки, тому найкращий час для їхньої стерилізації настає дещо пізніше. Ветеринарний лікар порекомендує найкращий вік для стерилізації вашого цуценя.

Переваги стерилізації собак

Стерилізація дає багато переваг для здоров’я та самопочуття цуценя, а також для атмосфери у вашому будинку:

  • усуває або знижує ймовірність розвитку деяких видів пухлин, у тому числі пухлин молочних залоз, яєчників та матки;
  • запобігає появі незапланованих послідів;
  • у самки не буде тічки і пов’язаних з нею проявів, таких як занепокоєння чи призовна поведінка.

Після операції Ваше щеня може набрати вагу всього за кілька тижнів або місяців, оскільки метаболізм значно зміниться. Важливо поговорити з ветеринарним лікарем про те, яка вага має бути у Вашого цуценя та як змінити споживання корму з урахуванням стерилізації. Ви також повинні перевести цуценя на спеціальний корм для стерилізованих собак, склад якого збалансований з урахуванням потреб тварини.

Стерилізація собак у Львові

Авіцена Ветветеринарна клініка у Львові, де проводяться різні види хірургічних втручань, у тому числі стерилізація тварин. Якщо у вас є питання, наш ветеринар (Львів) проконсультує Вас і допоможе розібратися в них. Будемо раді допомогти Вам!