Рішення провести процедуру стерилізації/кастрації може даватися господареві складно. Вас можуть турбувати різні страхи, розповіді друзів і колег про свій складний досвід, недосконале розуміння як проходить ця процедура і чому вона буває надзвичайно важливою. Розповідаємо про п’ять головних страхів наших клієнтів та відповідаємо як є насправді.
Страх №1. Щось трапиться під час операції
Будь-яке втручання у життя вихованця з боку ветеринарних лікарів може викликати у господаря занепокоєння. Однак стерилізація тварин сьогодні проводиться планово, тому тварин до неї готують.
Перед операцією ветеринар обов’язково проводить обстеження, щоб усунути наскільки можна всі ризики. Обстеження включає повноцінний огляд тваринки, загальний та біохімічний аналізи крові, кардіологічне обстеження, УЗД серця. Наразі ми призначаємо його практично всім тваринам, а особливо тваринам, вік яких від 5 років.
Хронічні захворювання – особливо уважно варто поставитися до породистих тварин, у яких вищий ризик наявності спадкових захворювань.
Якщо ветеринар (Львів) призначив та провів усі необхідні обстеження та дав дозвіл на проведення операції, то турбуватися не варто.
Страх №2. Характер кішки зміниться
Господарі кішок, котів та собак часто турбуються про те, що їх улюбленець може сильно змінитися, наприклад, стати байдужим до всього, що відбувається. Це не так. Не слід очікувати і на те, що спочатку агресивний кіт перетвориться на лагідного і добродушного. Зміниться лише його статева активність, внаслідок чого він не шукатиме партнера, не буде мітити житлоплощу, а також не буде влаштовувати нічні «серенади».
Характер тварини залишиться тим самим, його «професійні» навички не зникнуть, а набуті інстинкти збережуться. Однак слід знати, що для відновлення організму та відновлення активності після операції потрібно 2-3 дні: біль від шрамів дається взнаки. Гормональний фон зникне не відразу, зазвичай він змінюється поступово, а остаточно встановлюється через 4 тижні. Тоді можна говорити про зміну характеру тварини.
Страх №3. У тварини з’явиться зайва вага
Якщо скоригувати харчування тварини та забезпечити їй необхідну рухливість, то проблем із набором ваги не буде. Зайва вага в більшості випадків пов’язана з дисбалансом калорій, що надходять і витрачаються, тому годувати стерилізовану тваринку так само, як до операції, не варто: якщо раніше він витрачав калорії в тому числі на статеве полювання, після кастрації це бажання відпадає. Крім того, у зв’язку зі зміною гормонального фону у кастрованих котів і котів найчастіше уповільнюється обмін речовин. Для стерилізованого домашнього улюбленця слід підбирати раціон з урахуванням індивідуальних потреб.
Страх №4. Кішка/собака мене зненавидить
Деякі господарі переживають, що маніпуляції у ветеринара можуть завдати певної психологічної шкоди – і тварина пов’яже його з людиною і перестане її любити.
Однак це не так. Звичайно, операція та походи до ветеринара можуть спричинити стрес у тварини. Але це не означає, що кішка подумає про те, що її господар «поганий». Людина для неї так само буде улюбленою, і ставлення до неї не зміниться. Головне – приділяти улюбленцю увагу, доглядати його і дарувати свою любов.
Кастрація і стерилізація мінімізують розвиток пухлинних процесів, мінімізують і зводять на нівець травми від бійок, побігів, травмувань і цим подовжують життя домашнім улюбленця.
Вони вас НЕ ненавидять, а вони вам подякують за здорове і довге життя!
Страх №5. Тварина після операції завжди хворітиме
Стерилізовані тварини не страждають від відсутності можливості продовження роду, а якість їхнього життя після операції значно покращується. За данними досліджень термін життя збільшується на кілька років.
Крім того, операція дозволяє назавжди захистити тваринку від захворювань, що передаються статевим шляхом. Звичайно, багато хвороб не виключаються – проте безпосередньо через операцію при збалансованому харчуванні, а також при належному догляді та увазі до тваринки – ризик виникнення хвороби мінімальний.
Стерилізація та кастрація тварин у Львові
Avicena Vet – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводять різні хірургічні втручання для тварин, у тому числі такі планові операції, як стерилізація так кастрація. Хірургія в нашій клініці – це сукупність бережного відношення до тварини, бережного відношення до тканин і здоров’я пухнастика, методика роботи по білій лінії або ж міні інвазивної стерилізації (шов розміром з головку ватної палички), бо ми знаємо як ви переймається про розмір і помітність шраму. До цих переваг додався газовий наркоз, що підвищує рівень безпечної анестезії, знеболення та забезпечує швидкий вихід з наркозу.
А ще ми притримуємося такої думки, що чим менше триває наркоз, тим краще, яким би безпечним він не був. Практичний досвід хірурга, відточені рухи дозволяють провести втручання швидко і філігранно. Тому Ви можете не перейматися та бути впевненими в тому, що Ваш улюбленець у надійних руках.