Уретростомія, як спосіб відновлення здоров’я кота

Уретростомія

Коли кіт хворіє на сечокам’яну хворобу  і уретра забивається конкрементами (сечовим піском або іншими), тварина не може сходити у туалет. Внаслідок цього сечовий міхур переповнюється, що вже протягом доби дає ускладнення на роботу нирок. 

Характерною ознакою може бути інтоксикація, а також великий і напружений сечовий міхур, що заздалегідь визначається за допомогою пальпації живота пацієнта. У таких випадках призначається ультразвукове обстеження (УЗД) для підтвердження діагнозу та визначення наявності та кількості в сечовому міхурі сторонніх включень (сечового піску, каменів, слизу, згустків крові, що відшарувалася слизової оболонки тощо). При штучному відведенні сечі, коли вона довго не виводилася природним шляхом, видно, що сеча набуває кольору м’ясних помиїв у зв’язку з тим, що в сечовий міхур потрапляє кров.

Уретростомія у кота Львів

На жаль, трапляються випадки, коли господарі помічають проблеми з сечовипусканням і неспокійну поведінку вихованця тільки через деякий час. Тварина страждає від болю і супутніх захворювань процесів. При певній стадії переповнення можливий розрив сечового міхура, тоді сеча з кров’ю і продуктами життєдіяльності організму потрапляє в черевну порожнину тварини, що протягом декількох годин може викликати загибель вихованця. У разі розриву сечового міхура показано термінову хірургічну операцію в умовах ветеринарної клініки. Це є ургентний випадок.

На щастя, здебільшого власники вчасно помічають проблеми із сечовиділенням у вихованців. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря, проводиться обстеження та штучне відведення сечі, ставиться уретральний катетер, призначається додаткове обстеження та лікування.

Однак, не у всіх випадках вдається відносно просто впоратися з утворенням конкрементів у пацієнта, і вони знову забивають уретру, тварина не може помочитися і знову і знову потрапляє в клініку. У такому разі потрібно провести хірургічну пластичну операцію для корекції форми та діаметра каналу сечовиведення. Така операція називається уретростомія. Сутью цієї операції є розшивання уретри на поверхню шкіри, випрямлення та видалення її вузьких ділянок. Після успішного проведення уретростомії діаметр сечового каналу стає достатнім для безперешкодного виведення сечового піску разом із сечею і кіт вільно може спорожняти сечовий міхур природним чином. Таким тваринам також рекомендується спеціальна дієта. Пацієнти після уретростомії насолоджуються життям і не турбують своїх господарів багато років.

Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводяться різні види хурургічних втручань. Уретростомія успішно проводиться у нашій ветклініці, завдяки успішній практиці у нас багато щасливих пацієнтів. Якщо у Вашого вихованця проблеми з сечовипусканням – ми завжди раді будемо Вас проконсультувати, провести діагностичне обстеження та допомогти Вашому домашньому улюбленцю!