Вакцинація кішок та собак. Навіщо вона потрібна?

Вакцинація кішок та собак. Навіщо вона потрібна?

Інфекційні хвороби завжди існували і будуть існувати з тієї простої причини, що популяція вірусів підтримується природними осередками – дикими та бродячими тваринами і відсоток захворюваності на популяції домашніх тварин за останнє десятиліття знизився лише за рахунок масових вакцинацій.

Відмовляючись від вакцинації або здійснюючи її нерегулярно, ми залишаємо вірусам лазівки для виживання та поширення поряд з нами. Віруси – живі організми, які пристосовуючись до нових умов виживають і часто мутують.

Крім того, власникам домашніх тварин завжди потрібно пам’ятати про існування спільних для людини та тварини особливо небезпечних захворювань – це лептоспіроз та сказ.

Чи потрібно щепити дорослу тварину і коли можна відмовитися від щеплень?

Так, дорослу здорову тварину необхідно вакцинувати щорічно (через 12 місяців після останньої ревакцинації). Щороку, Ваш вихованець повинен бути щеплений комплексною вакциною: вірусні інфекції + сказ.

Вакцинація тварин (Львів) робиться довічно!

У якому віці потрібно починати вакцинувати цуценя чи кошеня?

Загальні правила вакцинації для домашніх тварин:

  • Вакцинація кішок та собак. Навіщо вона потрібна?вакцинувати можна тільки здорових тварин, якщо це щеня (кошеня), то обов’язково пройшли карантин 10-14 днів після його появи у Вашому будинку;
  • тварини мають бути вільними від паразитів. Іншими словами, за 10-14 днів до вакцинації обов’язково потрібно провести дегельмінтизацію (дати таблетку, суспензію від глистів);
  • при вакцинації вихованця перший раз у житті, незалежно від того, щеня (кошеня) це або доросла тварина, потрібне дворазове введення вакцини з інтервалом 3-4 тижні;
  • перша вакцинація цуценя або кошеня повинна проводитися у віці 2-х місяців (8 тижнів) або з 6-7 тижнів (при ранньому відлученні від матері, скупченому утриманні тощо).

Ревакцинація проводиться тварині у віці 3-х місяців: водиться комплексна вакцина – вірусні інфекції + сказ. Всі здорові цуценята та кошенята, які досягли 3-х місячного віку, незалежно від розміру, ваги, породи та умов утримання обов’язково повинні бути вакциновані від сказу. Далі Ваш вихованець вакцинується щорічно (через 12 місяців після останньої ревакцинації), йому робиться все також комплексна вакцина: вірусні інфекції + сказ – довічно!

Після щеплення потрібно також дотримуватися карантинного режиму: тварина не можна перевтомлювати, застуджувати, купати 10-14 днів.

Якщо тварина ніколи не виходить з дому, навіщо їй робити щеплення?

Багато власників тварин переконані, що якщо їхній вихованець не залишає квартиру, то й робити щеплення немає необхідності. Це твердження є абсолютно помилковим! Чума собак, парвовірусний ентерит, панлейкопенія, каліцівіроз, ринотрахеїт кішок – це захворювання, які легко передаються через одяг, взуття, посуд, клітини та транспортні засоби. Усіх домашніх собак та котів треба обов’язково вакцинувати від вірусних захворювань!

Вакцинація тварин (Львів)

Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться вакцинація домашніх тварин. Ветеринар (Львів) проконсультує Вас щодо термінів вакцинації, підготовки для неї, а також надасть необхідні рекомендації стосовно вибору вакцини та догляду за твариною після процедури. Будемо раді Вам допомогти!