Вакцинація – запорука здоров’я тварини

Кастрация и стерилизация. Риски и польза

Кожен власник хоче, щоб його тварина була здорова, раділо життю і тішило свого господаря довгі роки. Існує безліч інфекційних захворювань собак та кішок, і деякі з них небезпечні для їхнього життя. Особливо молоді тварини не мають вродженого імунітету до багатьох захворювань. Захистити вихованця від таких небезпечних хвороб, як вірусний ентерит, чума, гепатит у собак, панлейкопенія та каліцівіроз у кішок можна за допомогою профілактичних щеплень.

Що таке вакцинація?

Це профілактичний захід, спрямований на формування у домашніх тварин стійкого імунітету до багатьох інфекційних захворювань.

Чи всім домашнім улюбленцям потрібна вакцинація?

Це питання ставлять багато власників тварин, особливо ті, які утримують своїх вихованців у міських квартирах. Існує думка, що якщо кішка чи собака не виходить на вулицю, вакцинувати її не потрібно. На жаль, нерідкі випадки, коли кішка тікала або випадала з вікна і ставала тимчасово бездомною, поки її не знаходили власники, і в цей тяжкий період стресу і травми виявлялася ще й під загрозою зараження інфекційними захворюваннями (після контакту з кішками, що блукають, поки кілька днів перебувала у підвальних приміщеннях).

Якщо собака або кішка, що ніколи не виходить на вулицю, захворює, її необхідно віднести до ветеринарного лікаря, а в будь-якій клініці, як би ретельно не обробляли кабінети та зали очікування, проте, у Вашого виключно домашнього і диванного улюбленця існує певний ризик контакту з вірусними частинками, які поширюються повітрям від хворих пацієнтів.

Від яких хвороб вакцинують тварин?

  • чуми м’ясоїдних;
  • парвовірусного ентериту;
  • вірусного гепатиту;
  • парагрипу;
  • сказу;
  • лептоспіроз.

Котів вакцинують від:

  • панлейкопенії;
  • герпесвірусної інфекції;
  • каліцівірозу;
  • сказу;
  • вірусної лейкемії;
  • хламідіозу.

Графік вакцинації тварин

Перше щеплення цуценяті або кошеняті робиться у віці 2 місяців, коли трачають активність отримані від матері антитіла. У більш ранні терміни щеплювати маленьких кошенят або щенят вакцинами потрібно при епідеміях парвовірусного ентериту та чумки, але тільки з дозволу ветеринара. Після первинної вакцинації щенят і кошенят повторно вакцинують для отримання тривалого імунного захисту.

Для закріплення набутого імунітету повторна вакцинація домашніх тварин має проводитись щорічно. 

Підготовка тварини до вакцинації

Собак вакцинують проти:

Перед тим, як зробити щеплення від сказу або іншої інфекції, обов’язково проводиться обробка від паразитів, щоб уникнути їх активного розмноження через можливість тимчасового ослаблення імунної системи. За кілька днів до проведення маніпуляції слід уникати контактів з іншими тваринами та переохолодження. Між процедурами повинна проходити пауза в кілька тижнів

Для того, щоб собака чи кішка перенесла вакцинацію добре, обов’язковий огляд ветеринарного лікаря перед щепленням. Ветеринар (Львів) виявить стани, за яких проводити вакцинацію тварини комплексним препаратом недоцільно, порекомендує правильний індивідуальний графік, розповість, на що в стані тварини після вакцинації треба звернути увагу і коли слід звернутися до ветеринарного центру.

Вакцинація домашніх тварин у Львові

Авіцена Ветветеринарна клініка (Львів), яка пропонує надійну вакцинацію тварин вдома з мінімізацією ризику зараження під час перевезення або очікування для Вашого чотирилапого друга. 

Вакцинація тварин (Львів) – відповідальна процедура. Вона повинна проводитись фахівцями для гарантії належного зберігання вакцини, виключення підробки та прояву негативних побічних ефектів.

Тільки тварина, яка своєчасно пройшла вакцинацію, захищена на 99% від небезпеки. Коти і собаки, що знаходяться більшу частину часу в кімнаті, залишаються в зоні ризику. Їхній організм можуть вразити принесені на одязі господарів та гостей збудники, а зустріч із ними під час прогулянки практично гарантована. Щеплення тварині створить імунітет від таких негараздів.

Турбуйтеся про своїх вихованців та їх здоров`я, а ми Вам в цьому допоможемо!