Видалення молочних та постійних зубів у собак

Видалення молочних та постійних зубів у собак

У різні періоди життя собаки мають проблеми із зубами. Це і аномалії розвитку, і травми, і стоматологічні захворювання. Все це може завдавати тварині маси незручностей і загрожувати серйозними проблемами зі здоров’ям ротової порожнини та інших систем організму. На жаль, далеко не завжди залишається можливість зберегти зуб. Допомогти Вашому вихованцю можуть спеціалісти ветклініки Авіцена Вет у Львові. 

Коли потрібно видалити молочний зуб?

Видалення молочних та постійних зубів у собакУ нормі зміна молочних зубів у щенят починається у віці 4 місяців. Цей процес має повністю завершитися до 8 місяців. Але якщо у власників великих та середніх вихованців зазвичай не виникає в цей період жодних непередбачених ситуацій, то господарі собак дрібних та карликових порід часто стикаються з проблемами, пов’язаними з різними аномаліями будови щелепи вихованця.

Так, зачатки корінних зубів у силу невеликих розмірів щелепи розташовуються в неправильному порядку, що порушує зростання та розвиток всього зубного ряду. Вузька анатомія щелепи провокує проблеми зростання молярів. Затримка процесу зміни молочних зубів призводить до розвитку хибної полідентії – коли поруч із молочним зубом, що ще не випав, починає рости постійний.

У тойтер’єрів та деяких інших мініатюрних порід має місце генетичне порушення процесу зміни молярів, наприклад відсутність можливості самостійно випасти. Великі та середні собаки можуть страждати від порушення зміни молочних ікол, спричиненого прискореним зростанням щелепи чи анатомічними особливостями породи. У всіх цих випадках виправданим і доцільним заходом стане позбутися молочного моляра в умовах ветеринарної клініки.

Видалення постійних зубів у собак

Постійні зуби видаляються переважно з двох причин – захворювання та механічні ушкодження (сколи емалі, вивихи, переломи). Одна з найпоширеніших проблем у домашніх собак – поява зубного нальоту, який згодом твердіє і перетворюється на камінь. Виною тому – велика кількість м’якої і нестача твердої їжі. У таких відкладеннях накопичуються хвороботворні бактерії, які провокують карієс, пародонтоз та інші стоматологічні недуги.

Профілактика видалення зубів

Важливе місце у профілактиці розвитку стоматологічних захворювань, які можуть вилитися у необхідність видалення зуба, займає турбота господаря про гігієну ротової порожнини тварини в домашніх умовах. Для цього рекомендується:

  • чистити собаці зуби із застосуванням спеціальної пасти та щітки з м’якою щетиною;
  • пропонувати собаці іграшки для жування – вони будуть прати м’які зубні відкладення;
  • включати до раціону спеціальні корми, які сприяють усуненню зубного нальоту;
  • один-два рази на рік звертатися до ветеринара за професійним чищенням зубів ультразвуком.

Стоматологія для тварин у Львові

Авіцена Ветветеринарна клініка у Львові, де Ви можете скористатися послугами ветеринара-стоматолога. Ми пропонуємо професійний підхід, делікатне ставлення та прийнятні ціни на стоматологічні послуги для собак. Ми подбаємо про здоров’я Ваших вихованців!