Видалення новоутворень у собак: піометра, пухлини молочної залози

Видалення новоутворень у собак: піометра, пухлини молочної залози

Якщо ви помітили у Вашої тварини новоутворення, Вам необхідно терміново звернутися до ветеринарної клініки. Тільки фахівець може оцінити необхідність та можливість видалення. У цій статті пропонуємо докладніше зупинитися на пухлинах, що найчастіше зустрічаються у тварин.

Піометр у собак

Піометра у собак – це запалення матки, при якому у її порожнині накопичуються гнійні виділення. Як правило, піометра у собаки розвивається незабаром після тічки, коли в організмі зростає рівень гормону прогестерону. Найчастіше зустрічається у собак старше 5-6 років.

Ризик виникнення цієї хвороби збільшується, якщо тварині давали гормональні препарати на основі естрогену з метою контрацепції.

Гнійні виділення з вульви – зовнішніх статевих органів, найнадійніша ознака цієї патології. Але не вірогідний на 100%. Частина собак і кішок потрапляють до лікаря із закритою формою піометри – коли весь гній залишається у порожнині матки та цервікальний канал закритий. Це приблизно 30% всіх випадків. При цьому гнійні виділення з матки можуть бути при інших патологіях, при вагінітах, циститах.

Крім цього можуть бути й інші симптоми:

  • спрага;
  • підвищення температури;
  • млявість;
  • зниження апетиту;
  • відмова від їжі;
  • відчуття дискомфорту у животі;
  • вигинання спини;
  • зниження активності та інші загальні ознаки нездужання.

Найкращий спосіб виключити або підтвердити піометр – це УЗД тварин (Львів).

Оптимальним методом лікування є хірургічне втручання, під час якого проводиться видалення матки та яєчників – гістероваріоектомія. Даний метод забезпечує максимально швидке одужання та повністю позбавляє ризику рецидивів.

Пухлини молочної залози у собак

Виникненню раку молочних залоз сприяють багато патологічних процесів в організмі тварини, а також місце існування та умови утримання. Доведено, що розвиток онкологічного процесу у собак має гормональний характер. У зв’язку з цим ризик виникнення пухлини молочних залоз у некастрованих тварин значно вищий, ніж у собак, стерилізованих до другої течки.

Згідно з дослідженнями, ймовірність розвитку пухлин молочних залоз у самок, яким видалили яєчники до першої тічки, становить близько 0,05%.

Видалення новоутворень у собак: піометра, пухлини молочної залозиРозрізняють дві основні форми раку молочної залози у собак – це вузлова та дифузна, тобто розлита, яка не має чітких меж. Вузлова форма може бути як одиночна, так і множинна. Такий вид раку молочної залози часто довго зберігає рухливість щодо навколишніх тканин при невеликих розмірах новоутворення. На дотик може бути різної консистенції: від м’якої, еластичної до щільної, практично кісткової.

Дифузна форма характеризується ураженням всієї тканини молочної залози. Шкірний покрив запалюється, стає щільнішим, пухлинний вузол є який завжди. Розрізняють запальну аденокарциному, панцирну та маститоподібну форми. При запальній аденокарциномі, яка вважається найбільш агресивною та рідкісною формою пухлини молочної залози у собак, підвищується місцева температура шкіри, пухлина не має чітких меж, є болючість, пухлина швидко метастазує у шкіру.

Власники тварин, які виявили у своїх вихованців у області молочних залоз ущільнення, зміни в шкірній структурі, зміни місцевої температури, набряклість тканин чи болючість, повинні негайно звернутися до фахівця для проведення диференціальної діагностики та постановки точного діагнозу.

Видалення новоутворень у собак (Львів)

Авіцена Ветветеринарна клініка у Львові, де веде прийом кваліфікований ветеринар-хірург з 15-ти річним практичним досвідом. Якщо у Вас виникли додаткові питання або Вам потрібна консультація, фахівці нашої ветклініки завжди раді Вам допомогти