Видалення пухлин голови у тварин

Удаление опухолей головы у животных

Пухлиноподібні новоутворення у тварин зустрічаються досить часто. Якщо вони розвиваються на зовнішній частині тіла тварини, власник вихованця може їх вчасно виявити та звернутися за допомогою. Звертайтеся до ветеринара і наш спеціаліст проведе огляд та необхідну діагностику. Після цього можливе видалення пухлини або вибір альтернативного типу лікування.

Пухлини губи

Пухлини губи у тварин зустрічається кількох видів, але найчастіше діагностується злоякісна меланома. Вона нерідко виникає у літніх тварин. В звичайному випадку лікар проводить хірургічну резекцію. Якщо після проведеної діагностики (гістології) встановлено доброякісний характер пухлини, за твариною просто спостерігають.

Якщо пухлина злоякісна може знадобитися кілька видів шкірної пластики. Додатково лікарі використовують хіміотерапію, опромінення. Лікування залежить від виду пухлини, стану тварини.

Пухлина ясен

У собак старше 10 років лікарі нерідко діагностують новоутворення. Пухлина вражає ясна, в зоні ризику також коти з сильно пігментованою слизовою оболонкою ротової порожнини. Пухлина швидко розростається та та може давати метастази – у цьому його основна небезпека. Операція допоможе продовжити життя тварині та зберегти її якість.

Пухлина язика

На м’яких тканинах ротової порожнини нерідко розвивається плоскоклітинна карцинома. Якщо ви виявили невелике ущільнення язика або іншу пухлину – зверніться до лікаря. При своєчасному видаленні є непоганий прогноз на стійку ремісію. Ситуація ускладниться, якщо пухлина метастазувала. У зоні ризику тварини похилого віку.

Пухлина носа

Пухлиноподібні утворення носа лікарі діагностують частіше у собак, ніж у кішок. Серед клінічних проявів:

  • виділення гною, слизу, крові з одного боку;
  • кровотеча з носа;
  • хропіння;
  • чхання;
  • кашель.

Якщо ігнорувати ситуацію, пухлина розростається, змінюється форма носа, морди. Для діагностики використовують рентген, МРТ. Пухлини носа найчастіше локальні, рідко метастазують, при своєчасному лікуванні є гарний прогноз на одужання, стабілізацію стану.

Пухлина щелепи

Фібросаркома – пухлина щелепи, найчастіше вражає верхню частину ротової порожнини. У зоні ризику тварини від 7 років та старші. Новоутворення діагностують у самок та самців. Щоб продовжити життя тварині проводять радикальну операцію із видаленням частини щелепи.

Пухлина слухового проходу

Патологія часто зустрічається у тварин, власники можуть приводити їх на огляд, підозрюючи отит. Після діагностики та вивчення біологічного матеріалу лікар призначає лікування. Традиційною вважається хірургічна резекція пухлини. Якщо пухлина злоякісна, може стояти питання про повне видалення зовнішнього вуха.

Онкологічні захворювання тварин – складний профіль, з яким працюють лікарі. У клініці створені умови для діагностики, терапії патології. . Будьте уважні до своїх улюбленців, не проґавте їх прохання про допомогу.