Собаки – вкрай велелюбні створіння, які часто висловлюють свої почуття до господаря. Роблять це вони у різний спосіб: можуть лягти поруч, а часом і облизнути бажають. Але такий вид взаємодії з чотирилапим другом передбачає його нормальне здоров’я, а також стабільний стан ротової порожнини. Якщо у собаки з’явиться характерний запах з рота, господар це відразу помітить. Такий симптом відноситься до ознак деяких захворювань, що має на увазі необхідність лікування.
Чому погано пахне з рота у цуценят?
У дуже молодих тварин запах з пащі приємний, іноді віддає молоком. Поганий аромат може сигналізувати про такі проблеми:
- зміна зубів – спровокувати цю проблему можуть деякі причини. Перша – допитливість маленького улюбленця. Малята починають активно досліджувати світ, пробуючи все поспіль «на зуб». Процес збігається зі зміною зубів, що проходить у віці від 3 до 6 місяців. У більшості випадків поганий запах із рота свідчить про наявність недуги;
- стоматологічні захворювання – запальні реакції в яснах, ерозії, стоматити, гастроентерити, викликані інфекціями. Всі перелічені недуги призводять до істотних змін у самопочутті тваринки: млявість, розлад ШКТ, підвищене виділення слини, відсутність апетиту. Відторгаючий аромат з пащі – вірна ознака того, що проблема набула серйозного рівня;
- вроджені недуги – до таких належить «вовча паща». У подібній ситуації відбувається виникнення гострого запального процесу, формується неприємний аромат. Окремі породи цуценят страждають від розширення стравоходу. Стравохідна трубка роздмухується до розмірів мішка, вся їжа, що надходить, починає затримуватися там.
До менш небезпечних відхилень відносяться наявність молочних зубів або дефект прикусу. Через патології шматочки корму «забиваються» у ротовій порожнині, починають пріти, що призводить до зміни мікрофлори. Формується наліт, швидко нарощують свою чисельність бактерії, а видих супроводжується далеко не пахощами.
Чому у собаки погано пахне з рота?
- вживання їжі з простороченим терміном придатності. Дорослих собак просто манить несвіжа їжа, яка присутня у відрі для сміття. Це спричиняє появу неприємного аромату з ротової порожнини;
- сторонні предмети – кістка, шматок гумового м’ячика, ганчірка – все це, застрягши в глотці, спровокує різкий аромат з рота. Запах йтиме і зі шлунка, і з пащі одночасно;
- стоматологічні ураження – даний симптом формується внаслідок певних недугів, які викликають запальні реакції у ротовій порожнині. Захворювання може бути і інфекційного, і гнійного походження;
- схильність – найчастіше ураження ротової порожнини діагностують у собак, які належать до карликових пород. У них починають хворіти зуби, що призводить до розвитку періодонтиту. Також не виключається формування зубного каменю, який, як і хвороботворний наліт, руйнує кісткову та м’яку тканини. Потрібно своєчасно проводити чистку зубів від таких відкладень у ветеринара, щоб не допустити виникнення неприємного запаху з рота.
Серед інших хвороб варто виділити ураження нирок із уремією. У занедбаних ситуаціях із рота пахне уриною. При цукровому діабеті відбувається накопичення кетонів. Від тварини можна буде відчути нехарактерний ацетоновий аромат.
Будь-які ураження дихального тракту, спровоковані бактеріям, злоякісні новоутворення в бронхах, що супроводжуються руйнуванням тканин, призведуть до появи відштовхуючого аромату з рота тварини під час видиху.
Як доглядати за пащею собаки?
Бактерії в яснах або між зубами схильні до гниття, це є провокатором неприємного запаху з пащі. Щоб захистити свого чотирилапого друга від цього, слід ретельно доглядати його ротову порожнину, а також возити на регулярний огляд до ветеринара.
Заходи, що дозволяють зберегти здоров’я пащі собаки такі:
- регулярне чищення зубів. Зоомагазини мають спеціалізовані інструменти для цього. Щітки та зубна паста для собак легко впорається з нальотом. Проводити процедуру потрібно 1-2 рази на тиждень. Чистити зуби потрібно з усіх боків. Після завершення процедури слід промити зуби звичайною водою (теплою);
- спеціальні смаколики. Продаються у тих же зоомагазинах. Кісточки виготовлені за технологією, що дозволяє очистити наліт із зубів;
- спеціальні добавки для харчування. Продукція виробляється у рідкому вигляді, призначається задля унеможливлення розвитку зубного нальоту. Найкраще додати їх у воду. Добавки роблять зуби білішими, прибирають наліт, протистоять бактеріям, а також знімають запалення.
Крім того, ветеринари нашої клініки рекомендують проводити УЗ-чистку зубів собаки, щоб ефективніше зняти наліт і зубний камінь, що утворився. Якщо тварина тривожиться, виявляє агресію, допускається проводити процедуру під наркозом.
Консультація ветеринара-стоматолога у Львові
Під час консультації та огляду тварини спеціаліст звертає увагу на:
- у якому положенні знаходиться голова;
- чи виділяється рясно слина;
- чи є припухлості на морді;
- чи може собака зімкнути щелепу;
- стан ясен, зубів, підрахунок їхньої кількості;
- ротова порожнина вивчається щодо наявності нальоту чи каменю;
- стан лімфовузлів, розташованих під щелепою;
- якщо собака спокійний, вивчаються глотки.
Якщо проблема полягає не в ротовій порожнині, лікар призначає проходження інструментальної діагностики та лабораторних досліджень.
Захворювання ротової порожнини – це не просто сильний дискомфорт та болючі відчуття. Тому слідкуйте за здоров’ям свого собаки та не нехтуйте профілактичними визитами до ветклініки.