Як виглядає пухлина молочної залози у собаки?

Стерилізація собак. Коли можна?

Новоутворення або пухлина молочної залози у собак – це патологічне розростання тканин у ділянці молочних залоз. Найчастіше зустрічається у самок. Псів ця патологія зачіпає вкрай рідко, але таке трапляється.

На можливість виникнення пухлин молочних залоз у собак можуть впливати різні чинники: вік, генетична схильність, гормональні порушення, ожиріння. До групи ризику також відносять нестерилізованих самок, а також самок, стерилізація яких була зроблена вже після 2-х років.

На жаль, зазначається, що приблизно у 50% випадків пухлини молочних залоз у собак є злоякісними, а ще половина з них мають схильність до метастазування.

Види пухлин

Як ми вже згадували, пухлини молочної залози у собак можуть бути доброякісними чи злоякісними. Виділяють наступні типи новоутворень, із якими найчастіше доводиться зіштовхуватися ветеринарам:

  • Доброякісні: аденоми, фіброаденоми, паппіломи проток молочної залози, мастити.
  • Злоякісні: карциноми, аденокарциноми, фібросаркоми, анапластичний рак.

Як зрозуміти, що у собаки пухлина молочної залози?

Пухлина молочної залози у собаки може почати розвиватися непомітно і не проявлятись жодними явними симптомами на ранніх стадіях. Деякі пухлини можуть бути дрібними та повільно зростаючими, що робить їх менш помітними на ранніх етапах розвитку. Вони можуть бути виявлені тільки при ретельному огляді молочних залоз або випадково, коли ви гладите або граєте зі своїм собакою.

Тому для своєчасного виявлення потенційних проблем дуже важливо регулярно перевіряти молочні залози вашого вихованця і не ігнорувати можливі симптоми, що вказують на пухлини молочних залоз. На що звернути увагу?

Новоутворення молочної залози у собак можуть проявлятися різними способами, і симптоми залежатимуть від типу пухлини та її розташування. До найпоширеніших відносять такі симптоми:

  • Ущільнення, вузлики, шишечки у районі молочних залоз.
  • Зміна розміру та форми молочних залоз. Молочні залози можуть збільшуватись у розмірі або поміняти форму через пухлину.
  • Виділення із соска. Один або кілька сосків може почати виділяти кров, гній чи іншу рідину.
  • Запалення, почервоніння шкіри у сфері молочних залоз.
  • Болючість у сфері молочних залоз.
  • Погіршення апетиту.
  • Зміна поведінки. У собаки може виникнути апатія, втома.
  • Різка втрата ваги.

Діагностика та лікування пухлин

Діагностикою та лікуванням пухлин молочної залози у собак займається ветеринар-хірург або онколог. Як діагностичні заходи застосовують: пальпаторне обстеження молочних залоз, УЗД, рентген, лабораторні дослідження крові, цитологічне та гістологічне дослідження тканин пухлини. Поєднання цих методів діагностики дозволяє визначити характер пухлини та розробити індивідуальний план лікування.

Сьогодні найбільш ефективним методом лікування пухлин молочних залоз у собак є хірургічне втручання, тобто операція з видалення пухлини. У деяких випадках на додаток до операції можуть використовуватися хіміотерапія. Тип лікування чи їх комбінації залежатимуть від результатів діагностичних досліджень.

Зволікання у разі виявлення пухлин молочних залоз у собак може бути вкрай небезпечним. Як правило, самі по собі пухлини не розсмоктуються, а зазвичай збільшуються у розмірі з часом. Наявність злоякісних пухлин означає, що рак може поширитися на інші тканини та органи, порушуючи роботу всього організму та призводячи до летального результату швидше та важче для тваринки.

Скільки живуть тварини з пухлинами молочних залоз?

Прогноз тривалості життя тварин з пухлинами молочних залоз може змінюватись в залежності від різноманітних аспектів, включаючи вид пухлини, її розмір, ступінь злоякісності, стадії новоутворення, а також вік та загальне здоров’я тварини, наявність додаткових захворювань.

У деяких тварин пухлини можуть бути доброякісними та можуть бути успішно видалені хірургічним шляхом, що дозволяє їм продовжити життя без серйозних ускладнень. Однак у інших вихованців пухлини можуть бути злоякісними і призводити до серйозних наслідків, таких як метастази та системні ускладнення, що скорочує очікувану тривалість життя.

Але навіть за не дуже сприятливих умов, маючи прогноз півроку чи рік, для собак, перераховуючи на людські роки, – це суттєвий термін. Не варто опускати руки, кожен період часу з улюбленим вихованцем дуже цінний. Важливо надати йому максимально комфортні умови, лікування болю та підтримку ветеринарного лікаря, щоб забезпечити найкращу якість життя протягом цього часу.

Ветеринар – хірург у Львові

Для запобігання онкологічних захворювань варто регулярно проводити профілактичні огляди у лікаря. Ветеринарна клініка Авіцена Вет у Львові пропонує послуги кваліфікованих фахівців для повноцінного обстеження ваших вихованців та можливості виявлення захворювань на ранніх стадіях.

Варто пам’ятати, що навіть якщо пухлина спочатку доброякісна, з часом вона може перетворитися на злоякісну. Тому важливо не відкладати звернення до ветеринара при виявленні характерних симптомів у вашого собаки, щоб отримати своєчасну діагностику та лікування. Адреса клініки «Авіцена» у Львові: вул. Драгана, 24а.