Які породи кішок схильні до захворювань серця?

Какие породы кошек подвержены заболеваниям сердца?

За даними медичної статистики 10% кішок схильні до ризику розвитку серцево-судинних хвороб. Такі дані для власників чотирилапих друзів мають бути важливим «дзвіночком», що за здоров’ям та самопочуттям свого улюбленця потрібно стежити особливо уважно. Лікарі кажуть, що деякі порід мають генетичну схильність до таких патологій. Йдеться про британську короткошерсту кішку, домашню довго- і короткошерсту, перські коти і мейн-куни. Щоб не прогаяти момент розвитку хвороби стежте за станом вихованця і при необхідності приходьте на огляд до кардіолога.

Найпоширеніші хвороби серця у кішок

Какие породы кошек подвержены заболеваниям сердца?Якщо у роботі міокарда є відхилення, вони також спостерігаються у його структурних особливостях, то треба вже говорити про потенційну хворобу тварини. Його можуть спровокувати різні фактори:

  • сильний стрес;
  • уроджені дефекти;
  • внутрішні травми;
  • глистяна інвазія.

Ветеринари звертають увагу, що хвороби міокарда поділяються в залежності від ознак, що проявляються. Вони можуть бути:

вродженими та набутими;
інфекційними та дегенеративними.

Також потрібно розділяти хвороби залежно від їхньої тривалості та клінічного статусу. Це може бути правошлуночкова та лівошлуночкова недостатність.

Важливо знати, що серцева недостатньо у кішок – не окрема патологія, під цим терміном лікарі мають на увазі нездатність міокарда перекачувати ту кількість крові, якої потребують всі органи та системи організму для повноцінної роботи. При цьому зменшується приплив крові до тканин, утворюються застійні процеси і це призводить до розвитку більш серйозних захворювань.

Що провокує хвороби серця у котів

Патології серцево-судинної системи у кішок можуть розвиватися через:

  • Проблем із системою клапанів. Вони не закриваються та не відкриваються одночасно.
  • Хвороба міокарда. Серцевий м’яз слабо стискається або може повністю розслабитися.
  • Порушення серцевого ритму. Пришвидшене серцебиття.
  • Хвороби судин. Провокують перешкоди у кровотоку, збої у всьому організмі.
  • Поразка тканин міокарда паразитами.

За наявності таких патологій стан домашнього улюбленця може поступово погіршуватися. Явними ознаками проблем зі здоров’ям стане постійна задишка, зміна кольору слизових оболонок. У цьому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря для детальної діагностики стану вихованця.

Загальна діагностика та методика лікування хвороб серця

Какие породы кошек подвержены заболеваниям сердца?При зверненні до ветеринарної клініки лікар проводить первинний огляд, збирає анамнез. Він прослуховує серце, оцінює загальний стан тварини. Якщо в організмі вже починаються застійні явища, то навіть зовнішній вигляд вихованця змінюється.

Лікар також призначає:

  • загальний аналіз крові з метою оцінки стану організму;
  • рентгенографію для візуалізації органу та визначення його розмірів;
  • ехокардіографію, необхідну для оцінки функціонального стану стінок та клапанного апарату;
  • катетеризацію міокарда – обстеження призначається індивідуально, у порожнину серця лікар вводить
  • гнучку трубку для оцінки стану серцевого м’яза.

Основна мета терапії – уповільнити деструктивні процеси та запобігти розвитку набряків легеневих структур, нормалізації серцевого ритму та всієї системи кровообігу.

У ветеринарній клініці Львова Авіцена Вет працюють найкращі кардіологи, які допоможуть вашому улюбленцю повернутися до здорового та повноцінного життя. У клініці є все для повноцінного обстеження та лікування тварини.