Які породи собак схильні до захворювань серця?

Какие породы собак подвержены заболеваниям сердца?

Захворювання серця у собак у більшості випадків виявляють випадково, коли власник вихованця звернувся до ветеринара з іншою проблемою. Тим часом кардіологічні патології займають чималу частину серед усього списку хвороб тварин. Ветеринари кажуть, що переважно їм схильні кучеряві спаніелі, тієї тер’єри та боксери, англійські бульдоги, ірландські вовкодави, добермани. Багато вікових тварин дрібних порід також виникають такі проблеми. Діагностикою та підбором терапії займається кардіолог для тварин. Проконсультуватися зі спеціалістом можна у сучасній ветеринарній клініці Львова Авіцена Вет.

За якими симптомами зрозуміти, що тварина має проблеми з серцем?

Какие породы собак подвержены заболеваниям сердца?Ветеринари кажуть, що небезпека кардіологічних патологій у тому, що тривалий період вони розвиваються у прихованій формі. Коли ж хвороба досягає достатньої міри, виявляються і перші помітні симптоми:

  • при прогулянках власник вихованця бачить, що тварина швидко втомлюється, з’являється задишка;
  • при фізичних навантаженнях може з’являтися короткочасний кашель, у спокої він минає. Напади можуть загострюватися вночі;
  • якщо хвороба швидко прогресує, тварина може схуднути буквально протягом кількох тижнів;
  • у поодиноких випадках з’являються непритомності;
  • може спостерігатися здуття черевної порожнини;

Всі симптоми вказують на те, що вихованець потребує екстреної медичної допомоги. Ветеринарна клініка Авіцена Вет працює без вихідних, тому з візитом до кардіолога не варто затягувати. Покажіть собаку фахівцю, він допоможе швидко стабілізувати стан вихованця.

Основні хвороби серця у собак

Ветеринари розповідають, які патології найчастіше діагностують у вихованців:

  • Какие породы собак подвержены заболеваниям сердца?Серцева недостатність. Характеризується утрудненнями у перекачуванні серцем крові, що призводить до її застою. Їй схильні до вікових собак з інфекційними хворобами в анамнезі.
  • Міокардит. Найчастіше спровокована інфекційними хворобами, глистною інвазією. У ході хвороби запалюється серцевий м’яз, у собаки з’являється аритмія, проблеми з диханням.
    міокардоз. Викликаний дистрофічними змінами тканини серця, тому орган не може повноцінно працювати.
  • Ендокардит. Найчастіше спровокований запаленням через інфекційну хворобу. може розвинутись через паразитарне зараження кишечника, гостре отруєння.
  • Інфаркт міокарда. Розвивається через те, що припиняється кровообіг до окремої ділянки серця. Собака відчуває біль у ділянці лівого ліктьового згину.
  • Перикард. Хвороба стає наслідком розвитку запального процесу зовнішньої серцевої оболонки. Один із факторів, що запускають її розвиток – застуда, протяг, порушення процесів обміну в організмі. Може стати наслідком перенесеної інфекційної хвороби.

Кожна хвороба проявляється різними симптомами, за перших ознак зміни в поведінці вихованця покажіть його фахівцеві.

Діагностика та лікування

На первинному огляді лікар використовує стетоскоп, прослуховуючи серцебиття тварини. Інформативним буде рентген серця, електрокардіографія, ехокардіографія, УЗД серця.

Лікування патології може включати лише прийом медикаментів, корекцію раціону та додавання окремих продуктів, трав’яних настоїв. Також лікар може розглядати варіант оперативного втручання.

У Авіцена Вет працюють найкращі ветеринари Львова, кардіолог огляне вихованця, призначить потрібне обстеження та підбере терапію. Клініка знаходиться на вул. Драгана,24а, працює за графіком: пн-пт з 9:00 до 19:00, сб з 10:00 до 15:00, нд – вихідний. Будьте уважні до свого улюбленця, адже його здоров’я у ваших руках.