Які зуби може радити видаляти ветеринар собаці чи коту. Чи є альтернатива?

Розлади травлення у собак. Як розпізнати?

Видалення зубів у собак та котів – це серйозна медична процедура, яка зазвичай рекомендується лише у разі серйозних проблем із зубами чи яснами, коли інші методи лікування неефективні чи недостатні. Далі ми розглянемо, які зуби ветеринар-стоматолог може рекомендувати видалити собаці чи коту, та можливі альтернативи цій процедурі.

Коли рекомендовано видалення зубів

  • Карієс. Багато запитань і уявлень є про карієс у собак і котів. Зуби собак, як і інших хижаків, мають конусоподібну форму, відрізняються меншою кількістю фісур і нерівностей, вони досить гладкі. На них менше накопичується наліт і бактерії — це одна з причин, з яких карієс у собак виникає набагато рідше, ніж, наприклад, у людей.
  • Травми. Травми, такі як переломи, скол зубів або травматичне пошкодження ясен, можуть бути причиною видалення зубів.
  • Захворювання ясен. Пародонтальні захворювання, такі як пародонтит або гнійний пародонтит, можуть призвести до руйнування тканин навколо зубів та незворотних пошкоджень. У разі серйозного пародонтиту ветеринар може рекомендувати видалення зубів для запобігання подальшому поширенню інфекції і вилучення джерела хронічного болю та інфекції.
  • Аномальне розташування зуба. Зуб, що має неправильне розташування, може стати причиною постійного пошкодження ясен, щік. Такий зуб може бути рекомендований для видалення.
  • Видалення молочних зубів. Може бути рекомендовано у разі, коли час зміни зубів добіг кінця, а молочні зуби не випадають природним чином і заважають рости постійним або тиснуть на сусідні вже постійні зуби. Видалення молочних зубів допоможе уникнути проблем із прикусом та захворювань ротової порожнини.
  • Інші причини. Інші причини для видалення зубів можуть бути такими: наявність кіст або пухлини в області рота та інше.

Альтернативи видалення зубів

  • Лікування зубів. Карієс може бути успішно вилікуваний шляхом видалення ураженої тканини і заповнення порожнини пломбувальними матеріалами.
  • Пародонтологічне лікування котів та собак. Дане лікування спрямоване на вилучення зубного нальоту і каменю. Якщо спостерігається позитивна динаміка, покращення стану ясен та підтримання здоров’я зубів власниками тварині – то видалення може не знадобитися.
  • Ортодонтична корекція. В окремих випадках ортодонтичне лікування зубів у тварин може бути застосоване у разі виявлення неправильного прикусу чи аномально розташованого зуба. Воно може включати використання брекетів, кап, спеціальних кріплень. Складний, кропіткий процес, використовується рідко, притаманний собакам, що виставляються.

У деяких випадках альтернативні методи лікування можуть бути недостатньо ефективними. Часто за наявності серйозних проблем із зубами видалення стає єдиним варіантом лікування, необхідним для збереження здоров’я ротової порожнини.

Як уникнути видалення зубів?

Щоб попередити видалення зубів у кішок і собак, важливо підтримувати регулярний догляд за ротовою порожниною. Це включає щоденне чищення зубів зубною щіткою та спеціальною зубною пастою для тварин. При невеликій кількості нальоту непогано себе демонструють дентальні м’ячики та спеціальні жувальні іграшки, які допомагають очищати зуби від нальоту – це допоміжний спосіб, НЕ основний.

Регулярні візити до ветеринарного стоматолога для професійного чищення зубів та огляду допоможуть виявити проблеми на ранніх стадіях, коли вони легше лікуються, запобігаючи необхідності видалення зубів.

Видалення зубів у собак і кішок – це серйозна процедура, яка повинна проводитись лише за необхідності і кваліфікованим ветеринаром-стоматологом. В своїй роботи ми використовіємо професійну стоматологічну установку і сертифіковані матеріали та препарати. 

Чітка робота хірурга, глибоке знання анатомії і аномального розташування зубів, досвід щелепно-лицьової хірургії є запорукою швидкого, якісного видалення, без залишків коренів. Професійне обладнання допомагає проводити маніпуляції в декілька разів швидше і атравматично. Це дозволяє провести тваринці менше часу в наркозі і швидше відновлюватися після видалення, оскільки делікатніше проведена робота.

Перед ухваленням рішення про видалення зубів тварині у клініці «Авіцена» ви зможете провести ретельне обстеження та обговорити всі доступні альтернативи з вузькофаховим ветеринаром – стоматологом. Звернутись до нас можна за адресою: м. Львів, вул. Драгана, 24а.

Пам’ятайте, забезпечуючи правильний догляд за зубами та регулярні візити до ветеринара, можна знизити ризик розвитку проблем та зберегти здоров’я зубів свого вихованця.