Яким є нормальне харчування собак?

Собака – відданий друг та захисник будинку. Щоб вона була здоровою і прожила довге та щасливе життя, треба годувати собаку правильно! Сьогодні ми розглянемо основні види харчування собак, особливості, переваги та недоліки кожного з них, а також перерахуємо корисні та заборонені продукти для Ваших домашніх улюбленців.

Як годувати собаку в домашніх умовах? Основні правила

Будь-яка собака потребує повноцінного харчування. Організм цих тварин відрізняється від організму людей, тому годувати домашнього улюбленця всім тим, що їдять люди, неприпустимо. Є ряд продуктів харчування, звичних для людини, але які можуть спричинити серйозні проблеми з роботою органів травлення у собак.

Основні правила годування собак:

  • не давати їжу зі столу – людина вживає їжу з різними спеціями та іншими інгредієнтами, які можуть бути особливо шкідливими для організму собак;
  • не можна перегодовувати тварину – норма щоденного раціону розраховується з урахуванням віку собаки та її породи;
  • кількість годівель – приблизно 3-4 рази на день для цуценят і 2 рази на день – для дорослих собак. У період вагітності, лактації та хвороби собаку можна годувати 3-4 рази на добу;
  • у повсякденному раціоні тварини обов’язково мають бути корисні для її організму мікроелементи: 50% раціону складає м’ясо та білкова їжа, приблизно 20-30% відводиться злаковим культурам, близько 20% – молочна продукція і не більше 10% – овочі та фрукти.
  • ветеринар (Львів) не радить підгодовувати собаку протягом дня. Додатковий прикорм актуальний лише під час фізичних тренувань.
  • якщо в будинку проживає кілька собак, кожній із них потрібно надати окрему миску для їжі та води;
  • у вільному доступі тварини завжди повинна бути чиста питна вода.

Вибір харчування для собаки

З появою в будинку собаки бажано одразу визначитися з оптимальним видом харчування – натуральна їжа чи готовий промисловий корм.

Не поспішайте робити необдуманий вибір, до вирішення цього питання варто підходити з усією відповідальністю, враховуючи породу собаки та власну зручність. Наприклад, для людей, які працюють з ранку і до пізнього вечора, оптимальний вибір – годування готовими кормами, що виключають необхідність приготування спеціальної їжі для собаки.

Також слід враховувати, що якісний корм для собак коштує недешево. Але і на покупку хороших продуктів харчування, необхідних для складання повноцінного щоденного раціону, також доведеться витрачати гроші.

Годування собак готовим кормом

Готовий промисловий корм – зручний продукт для годування домашніх тварин, що не вимагає готування та проведення розрахунків компонентів, як цього вимагає годування натуралкою.

Існує два види готових кормів для собак – сухий у гранулах та вологий – у консервах з різними смаковими добавками. Якщо для годування тварини обраний сухий корм, дуже важливо, щоб у доступі тварини завжди була вода, необхідна для засвоєння гранульованої їжі.

Харчування натуральними продуктами

Для багатьох власників оптимальним рішенням стає вибір натуральних продуктів годування собаки. Визначаючи такий вид харчування, потрібно одразу розрахувати необхідну добову порцію для тварини, враховуючи її вік та породу. Важливо пам’ятати, що в продуктах, які подаються, повинні бути всі необхідні вітаміни, мінерали та інші корисні мікроелементи в правильному співвідношенні. Якщо з розрахунком раціону виникають складності, проконсультуйтеся з досвідченим ветеринаром.

Натуральне харчування для собаки передбачає приготування індивідуальних страв для улюбленця з якісних та свіжих продуктів харчування. Неприпустимо готувати наперед. Їжа обов’язково має бути свіжою. Їжа подається тварині виключно у теплому вигляді (не гаряча, але й не холодна).

Змішане годування

Деякі власники обирають для годування собаки змішаний вид раціону, що передбачає поєднання сухого корму із натуральними продуктами. Але при змішаному годуванні складно розрахувати співвідношення різних мікроелементів у кормі та натуральній їжі, тому перш ніж зупинити свій вибір на такому типі раціону, подумайте, чи готові ви до таких складних розрахунків, адже від збалансованості харчування залежатиме здоров’я та тривалість життя домашнього улюбленця.

Консультація ветеринара у Львові

Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій Ви можете отримати консультацію спеціаліста щодо правильного годування Вашого домашнього улюбленця. Ветеринар (Львів) відповість на всі Ваші питання та допоможе зробити вибір щодо виду годування. Будемо раді стати корисними для Вас!