Лабораторія

Тварини не можуть розповісти про те, що у них болить, тому турботливим власникам при наявності зміни в поведінці вихованця, варто привести його на прийом ветеринара. Лікар ретельно огляне вашого чотириногого друга і при необхідності призначить додаткові дослідження.

Самим інформативним методом для виявлення патології і постановки правильного діагнозу є лабораторна діагностика. Аналізи тварині включають цілий спектр досліджень, завдяки чому реально дізнатися про стан всіх систем організму вихованця.

Лабораторна діагностика хвороб тварин

Найпростішим і найбільш часто вживаним методом дослідження є загальний аналіз крові собаки, кішки. Його результати допоможуть ветеринару виявити запальні та інфекційні захворювання, наявність алергії та інші патології. У багатьох випадках аналіз крові тварини дозволить визначити перші ознаки хвороби, а також оцінити ефективність призначеного лікування, тенденцію до одужання.

Залежно від виду, аналіз крові може бути:

  • біохімічним, з його допомогою можна оцінити роботу внутрішніх органів за показниками глюкози, загального білка, тригліцеридів, білірубіну та інших речовин;
  • клінічним, в якому досліджують кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, а також концентрацію гемоглобіну;
  • на рівень вміст цукру в крові, що необхідно для підтвердження або спростування цукрового діабету.

При підозрі на ендокринні захворювання необхідно здати аналіз на гормони тварині. Дослідження дає можливість визначити концентрацію гормонів в крові і оцінити роботу підшлункової і щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза і репродуктивної системи. Також потрібно здати аналізи на гормони кішці, собаці при порушенні обміну речовин, щоб своєчасно призначити лікування і продовжити життя вихованцеві.

Аналіз сечі тваринам дасть лікарю уявлення про роботу нирок і сечовидільної системи в цілому, побачити запальні процеси в організмі. Дослідження включає мікроскопію осаду та оцінку фізико-хімічних характеристик біологічної рідини.
Для того щоб виявити у вихованця паразитів потрібно здати аналіз калу на глисти і найпростіші. Результати можуть розповісти лікарю про наявність запальних процесів в шлунково-кишковому тракті, ступеня перетравності їжі, активності підшлункової залози і жовчних пігментів.

Аналіз калу проводиться методом Parasep. Що це таке: спеціальна індивідуальна пробірка із спеціальним розчином, яка збільшує точність виявлення кишкових паразитів на 70% порівняно із звичайним аналізом калу.

Окремо варто відзначити аналіз на дисбактеріоз тварині і патологічну флору, що необхідно для виключення серйозних інфекцій в організмі (стафілокока, стрептокока і т.п).

При наявності проблем з шкірним і волосяним покривом необхідний зішкріб на лишай собаці, кішці, що дозволить виявити грибкові та паразитарні ураження епідермісу. Часто вихованцям проводять тести на виявлення підшкірних кліщів, негативно впливають на стан організму.

Крім таких досліджень, тваринам можуть знадобитися більш вузьконаправлені на певну патологію аналізи. Тести на вірусні інфекції, мазок на овуляцію, біопсія новоутворень, гістологічне дослідження тканин і цитологія мазків шкіри. Така діагностика дасть можливість точно дізнатися про стан організму вихованця і призначити ефективне лікування.

Лабораторія для тварин у Львові Авіцена Вет проводить численні дослідження всіх систем і органів вашого чотириногого друга. Діагностика здійснюється кваліфікованими фахівцями на сучасному обладнанні із застосуванням якісних реактивів, тому результати аналізів завжди достовірні.

Послуги
Запис на прийом
TOP