Стерилізація і кастрація

Кожен власник домашніх тварин хоче, щоб його вихованець прожив довге, комфортне та радісне життя. Саме з цієї причини ми піклуємось про своїх улюбленців, приділяємо максимальну турботу та увагу. Щастя, радість = здоров’я вихованця. Тому, якщо Ви не плануєте продовження роду своєї тварини, то для її здоров'я, а також морального комфорту і спокою господарів – у ветеринарних клініках проводяться такі процедури, як стерилізація і кастрація.

Стерилізація кішки, собаки. Особливості процедури

Стерилізація кішки, суки – хірургічне втручання, яке передбачає видалення статевих органів у самок (кішок, собак). Якщо ми говоримо про стерилізацію кобелів, то на увазі мається перев’язка у кобелів/котів насіннєвих проток.

В першу чергу стерилізація дає можливість запобігти небажаному розмноженню. Але є і інші переваги від цієї процедури – тварини не проявлятимуть агресію, не тікатимуть під час тічки та ін.

Ще один важливий нюанс – таке оперативне втручання у значній мірі знизить ймовірність появи новоутворень та онкологічних хвороб (особливо якщо тварина була стерилізована до 1-ої тічки).

Оптимальним віком для проведення стерилізації тварин є 7-8 місяців. Але! Можна і в більш дорослому віці, адже загальних протипоказань щодо цієї процедури немає. Враховується лише стан здоров’я тварини, який може на це впливати.

Гормональні препарати – альтернатива стерилізації. Зовсім ні!

Деякі господарі домашніх тварин є прихильниками гормональних препаратів (таблетки, краплі) та використовують їх з метою зменшення емоційних сплесків у тварин, контролю гормонального фону. Ветеринари нашої клініки в жодному разі не рекомендують цього робити. Адже використання подібних препаратів може спровокувати появу серйозних захворювань: пухлини молочної залози та статевих органів, піометра, гнійний ендометрит та ін.

Якщо Ви схиляєтесь до використання гормональних препаратів або вже використовуєте їх, то наполегливо рекомендуємо подумати про здоров’я свого улюбленця та переглянути своє ставлення до цього методу. Якщо Вам потрібна компетентна консультація у даному напрямку, Ви можете отримати її у нашій клініці.

Кастрація тварин. Що передбачає процедура?

Кастрація – типова операція у ветеринарії, у ході якої проводиться видалення репродуктивних органів тварини (у самців – яєчок, у самок – матки та яєчників). Щодо віку, у якому слід каструвати тварин, то наші ветеринари дають наступні рекомендації:

  • коти – 7-9 місяців;
  • собаки дрібних порід – до 7 місяців;
  • собаки великих порід – до 1-1,5 років.

Ще раз підкреслюємо, що це рекомендовані норми. Каструвати тварину можна й у дорослому віці. Головне – стан тварини.

Кастрація котів, собак. Плюси для тварин

  • подовження життя тварини;
  • зміна гормонального фону вихованця;
  • тварина більше не буде мітити територію, вирішуються проблеми з туалетом;
  • зникають прояви агресії, тварина стає більш поступлива, спокійна та миролюбна;
  • зникає потреба в пошуку сексуального партнера;
  • у значній мірі знижується ризик виникнення багатьох захворювань статевих органів: злоякісні пухлини сім'яників, аденома передміхурової залози, простатит, а також сечокам'яної хвороби.

Стерилізація та кастрація тварин. Як проходить операція?

Хірургічне втручання проводиться під загальним короткочасним наркозом, який у повній мірі безпечний для тварини. Під час самої операції Ваш улюбленець не відчуває ніяких хворобливих відчуттів, і, за умови виконання кастрації професіоналами, негативні наслідки відсутні.

Щодо догляду за твариною після операції, то він важливий у першу добу після втручання. Потім важливо стежити, щоб тварина не розлизувала шов, також ветеринар дасть Вам рекомендації стосовно його раціону. А вже за 7-14 днів після стерилізації/кастрації відбудеться повне відновлення організму.

Стерилізація та кастрація тварин у Львові

Авіцена Вет – ветеринарна клініка (Львів), у якій проведення кастрації і стерилізації відбувається кваліфікованим ветеринаром-хірургом із значним досвідом роботи. Тому Ви можете бути впевнені, що Ваш улюбленець у надійних руках професіонала. Ми працюємо для того, щоб Ваш вихованець був здоровий і активний!

Послуги
Запис на прийом
TOP