Блохи та кліщі – неприємні та небезпечні для домашніх тварин комахи. Вони не тільки доставляють страшного дискомфорту, але і є переносниками серйозних захворювань. А найкращий захист від бліх та кліщів – це регулярна профілактика.
У чому небезпека бліх?
Укуси кровососних болючі. Вони викликають свербіж та подразнення шкіри. Блохи стають однією з причин стресу у вихованця, втрати апетиту та млявості. Якщо ви помітили, що улюбленець став нервовим, постійно свербить і кусає шерсть, з високою ймовірністю його атакують блохи.
Крім сверблячих укусів комахи можуть стати переносниками:
- бактерій – сальмонели, чумної палички;
- вірусів – гепатиту, кліщового енцефаліту;
- паразитів – стрічкових глистів, тріпаносоми.
Блохи не вибирають людину як господаря. Однак можуть зробити його тимчасовою жертвою, заразити паразитами та інфекціями.
Коли розпочинати профілактику від кліщів?
Кліщі є ще однією проблемою для вихованців. На відміну від бліх, вони переважно активні лише в теплу пору року. Не всі кліщі кровососні. Однак для домашніх тварин та людей небезпечними є іксодові, які живляться кров’ю. Вони не тільки ушкоджують шкірний покрив, але і є переносниками серйозних захворювань:
- енцефаліт;
- кліщовий тиф;
- бореліоз (хвороба Лайма);
- лихоманка та ін.
В які місця кусають кліщі?
Кліщ може довго повзати по тілу жертви в пошуках місця для укусу. Однак частіше комаха вибирає області вух, шиї, грудей та живота. Після прогулянок слід ретельно оглядати собаку, звертаючи увагу на ці зони.
Засоби захисту
Найкращий спосіб захистити вихованця від кліщів – це регулярна профілактика. Серед ефективних засобів можна виділити:
- нашийники;
- пігулки;
- краплі на загривку;
- спреї;
- шампуні.
Шляхи зараження тварини блохами та кліщами
Заразитися блохами тварина може такими шляхами:
- При безпосередньому контакті з хворою твариною.
- На прогулянці в тих же місцях, де гуляє заражена блохами тварина. Личинки, що впали з вовни хворого вихованця і дорослі особини бліх можуть чекати свою жертву де завгодно: у траві, на доріжках і кущах. Стрибок дорослої особини досягає до 40 см завдовжки і стільки ж заввишки. Тому, проходячи повз те місце, де чекає блоха, у здорового вихованця практично не залишається шансів не заразитися цим паразитом.
- Часто трапляється так, що яйця та личинки блохи потрапляють у будинок, прилипаючи до підошви взуття або одягу господаря.
Не варто забувати про те, що навіть при повному позбавленні вашого улюбленого вихованця від бліх, велика ймовірність повторного зараження, якщо паралельно з лікуванням собаки не обробити від цих комах місця найчастішого її перебування, в яких можуть жити личинки і яйця блохи: лежанку, іграшки, половики, м’які меблі та ін.
Де вихованець може підчепити кліща?
Всупереч поширеній думці підчепити кліща можна не лише на дачі, у лісі чи полі. Кліщі водяться і в місті, в траві та кущах, тому в зоні ризику знаходяться також всі міські галявини, газони та сквери, присадибні ділянки.
Після кожної прогулянки, особливо в теплий період, починаючи з початку березня, оглядайте свого пса: у здорового доглянутого собаки шерсть чиста та гладка, шкіра пружна та еластична без подряпин, розчісів, набряклості. Коли кліщ кусає собаку, він починає пити кров і збільшуватися в обсязі (роздуватися), ви його обов’язково помітите.
Піроплазмоз дуже легко підхопити. Якщо ви не знаєте, як виглядає кліщ, то у звичайному розмірі він нагадує невеликого жучка. Потрапивши на свого волохатого господаря, комаха деякий час ще досліджуватиме його, шукаючи відповідне місце на тварині.
Обробка тварин від кліщів та бліх. Консультація ветеринара (Львів)
Авіцена Вет – ветеринарна клініка (Львів), в якій Ви можете отримати консультацію ветеринара щодо правильної обробки тварин від паразитів. Ветеринар (Львів) допоможе підібрати ефективний препарат саме для Вашого вихованця. Будемо раді допомогти Вам!